Batman Belediyesi, ‘Kadın Buluşmaları’ toplantısının 3’üncüsünü Ziya Gökalp mahallesinde gerçekleştirdi

featured

Ziya Gökalp Mahallesi’nde bulun Batman Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi toplantı salonunda gerçekleşen buluşmaya Mahalle Muhtarı Masum Padir, Raman Mahallesi ve Ziya Gökalp mahallelerindeki kadınlar, mahalle sakini bazı erkekler ile depremde evleri zarar görüp ve Batman’a yerleşen kadınlar katıldı.

Belediye Konukevi Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen ‘Çözüm Kadının Elinde ve Gücünde’ temalı Kadın Buluşmaları toplantısını Konukevi Müdürlüğünden Sosyolog Süreyya Ayas yönetti. Kadınların hayatın tam merkezinde olduğu belirtilen buluşmada, kadının anne, kardeş olarak sorunların tespitinde önemli bir rol oynadığına dikkat çekildi.

Ziya Gökalp Mahallesi’ndeki ‘Kadın Buluşmaları’nda; park yapılması, sosyal yardım, hane tadilatı, sağlık, ulaşım, güvenlik, psikolojik destek, spor ve madde kullanımı konuları üzerine yapılan talepler tek tek dinlenerek not alındı.

Oldukça samimi ve sohbet havasında gerçekleşen ‘Kadın Buluşmaları’nda Batman Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Şube’de görevli polis memuru tarafından çocukların uyuşturucuya bulaşmaması konusunda bilgilendirme yapıldı.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!