Batman eski belediye başkanı Ataullah Hamidi vefat etti

featured

Batmanlı siyasetçi Ataullah Hamidi, bugün Ankara’da geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

 

Ataullah Hamidi, 19 Ekim 1954’te Batman’ın Beşiri ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Batman’da ve lise eğitimini ise Diyarbakır’da tamamladı. Akabinde Meslek Yüksekokulu Petrol Arama Bölümü’nden mezun oldu.

 

1978’e kadar bir yandan öğrenim hayatını sürdürürken, diğer yandan ziraatle iştigal etti. Askerlik görevini ifa ettikten sonra bir süre ticaretle uğraştı.

 

Ataullah Hamidi 1984-1994 yılları arasında iki dönem üst üste Batman Belediye Başkanlığı görevini icra etti. 1986 yılında Belediye Spor Kulübünü kurdu. 1987-1990 yılları arasında GAP Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini üstlendi. Aynı tarihlerde Batman Belde Yapı Kooperatifi kurucu başkanı oldu.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 20. ve 21. Dönemlerde Batman milletvekilliği görevini icra etti. Bu süreçte 1996-1999 yılları arasında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, 1996-2000 yılları arasında Anavatan Partisi Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve 1999-2002 yılları arasında TBMM Hesap İnceleme Komisyonu Başkan Vekilliği görevlerini üstlendi. Ayrıca 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Batman milletvekilliği yaptı.

 

Ataullah Hamidi evli ve altı çocuk babasıdır.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!