Batman Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Programlarında Büyük Artış Sağlandı

featured

Çeşitli yüksek lisans ve doktora programları ile lisansüstü eğitim görmek isteyen öğrencilere kapılarını açan Batman Üniversitesinin bünyesindeki lisansüstü eğitim programı sayılarında büyük artış sağlandı. Farklı bilim dallarında yer alan 6 tezli yüksek lisans, 1 tezsiz yüksek lisans ve 12 ikinci öğretim tezsiz yüksek lisans olmak üzere toplam 19 yüksek lisans programının açılması Yükseköğretim Kurulunca uygun görüldü.

Bu yıl Batman Üniversitesinde Arap Dili ve Belagatı, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Kelam ve İslam Mezhepleri Tarihi, Felsefe ve Din Bilimleri,  Sosyoloji, Karşılaştırmalı Edebiyat tezli yüksek lisans ile Felsefe ve Din Bilimleri tezsiz yüksek lisans programları açıldı. Bununla birlikte Arkeoloji, Ekoturizm Rehberliği, Uluslararası İlişkiler, Kimya, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Sanat Tarihi, İslam Tarihi ve Sanatları, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji ve Karşılaştırmalı Edebiyat ikinci öğretim tezsiz yüksek lisans programları da açıldı.

Rektör Demir: Öğrencilerin sadece lisans eğitimiyle yetinmemelerini aynı zamanda lisansüstü eğitimler ile akademik alanda gelişimlerini çok önemsiyoruz”

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir yaptığı açıklamada öğrencilerini geleceğe hazırlayan bir üniversite olarak lisansüstü eğitim imkânlarıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Öğrencilerin sadece lisans eğitimiyle yetinmemelerini aynı zamanda lisansüstü eğitimler ile akademik alanda gelişimlerini çok önemsediklerini belirten Rektör Demir, alanında uzman bireyler yetiştirilmesi için lisansüstü programların çok önemli olduğuna dikkat çekti. Lisansüstü eğitimin akademik etkilerinin yanı sıra ilimize sosyal, teknolojik ve sanayi alanlarında önemli katkılar sunacağını ifade eden Rektör Demir, enerji alanında ihtisaslaşan bir üniversite olarak bu alanda çeşitli lisansüstü programlar açarak paydaşlar ile beraber Batman’ın gelişimine destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!