Batman Valisi Canalp: 50 yıllık su sorununu çözeceğiz

featured

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in, “Yerinde İletişim, Yerinde Çözüm” mottosuyla başlattığı Mahalle Buluşmaları’nın beşincisi Çamlıtepe Mahallesi’nde gerçekleşti.

Çamlıtepe Mahallesi’nde bulunan Terece Camii Taziyeevi’ndemahalle sakinleriyle bir araya gelen Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’e; belediye başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri ve kamu kurum müdürleri eşlik ederken, buluşmaya mahalle sakinleri ve Mahalle Muhtarı Mehmet Şahin Demir de katılım sağladı.

Çamlıtepe Mahalle Buluşması’nda Muhtar Mehmet Şahin Demir’in yanı sıra mahalle sakinlerini dinleyen Vali Canalp, mahallelinin sorun, talep ve görüşlerini dinleyerek gereğinin yapılması için ilgili birim müdürlerine talimat verdi.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, üstyapıdanaltyapıya, ulaşımdan imara, eğitim ve sağlık gibi konularla ilgili mahalle sakinleriyle istişarede bulundu.

“SİLVAN BARAJI’NIN SUYU TERTEMİZ”

Batman’ın 50 yıllık su sorununun çözülmesi için girişimlerde bulunduklarını ifade eden Vali ve Belediye Başkan Vekili Canalp: “Batman’ın nüfusu 460 bine gelmiş. Silvan Barajı’ndan su temin edilmesi gündemimizde. Sulama amaçlı yapılan Silvan Barajı tertemiz. Silvan Barajı’ndan geçecek tünelden saniyede 227 metreküp su akacak. Biz Batman’a 227 metreküplük suyun saniyede 5-6 litresini aldığımız zaman Batman’ın önümüzdeki 50 yıllık su ihtiyacını toptan çözmüş olacağız” dedi.

YAŞAR KEMAL KENT ORMANI PROJESİ TAMAMLANMA AŞAMASINDA

Vali ve Belediye Başkan Vekili Canalp, Yaşar Kemal Kent Ormanı’nın İstiklal Parkı gibi bir park haline gelmesi için hazırlanan projenin tamamlanma aşamasında olduğunu belirtti. Vatandaşların dinlenip eğlenebileceği bir alan haline getirilecek olan Yaşar Kemal Kent Ormanı’nda; doğal seyir terası, doğal gölet alanı, cafe ve oturma alanı, insanların sosyal vakit geçirebileceği çocuk oyun alanı, süs havuzu, meydan, spor alanı, yürüyüş yolları, kamelyalar ve banklar yer alacak.

İKİ MAHALLE BİRBİRİNE ALT GEÇİT VE ÜST GEÇİTLE BAĞLANACAK

Çamlıtepe ve Belde mahalleleri arasından geçen Devlet Demir Yolları’na ait demiryolu üzerinde alt geçit ve üst geçit projesiyle mahalle sakinlerinin ulaşım sorununu ortadan kaldırmak için hazırlanan projeyi hayata geçirmek için çalışmaların devam ettiğini kaydeden Vali Canalp ayrıca, Yaşar Kemal Kent Ormanı ile Belde Mahallesi’ni birbirine bağlayacak alt geçit çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

YEŞİL YÜRÜYÜŞ YOLU DEVAM EDECEK

Canalp, DSİ’ye ait sulama kanalı çevresinde yapılan yeşil yürüyüş yolunun uzatılması için çalışmalara başlanacağının müjdesini verdi.

Vatandaşlardan gelen soruların ilgili müdürlükler tarafından cevaplanmasının ardından buluşma sonu erdi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!