Batman valisi Ekrem Canalp: Türkiye’ye model olacak proje yapacağız

featured

Batman Valisi Ekrem Canalp, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle Batman’da görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarını kahvaltıda ağırladı.

Kahvaltından sonra basın çalışanları ile bir süre sohbet eden Vali Canalp, “Bugün hem 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü hem de İdareciler Günü. İdareciler ile gazetecilerin aynı günü beraber kutlamaları bizim için gerçekten çok anlamlı.  Artık Batman’da gelenekselleşmiştir, 10 Ocak’ta gazetecilerle bir araya geliriz. Bu tür toplantıların anlamı meslek mensuplarının, meslek dayanışmasını artırmaktır. Bugün burada bu meslek dayanışmasını yaşamak işitiyoruz.

Şehrimizin sosyal, ekonomik ve kültürel yönden gelişmesine katkı sağlayan siz değerli basın mensuplarımızın üstlenmiş olduğu sorumluluk, fedakârlık ve emek bizler açısından çok değerlidir.  Bu sebeple hepinize teşekkür ediyorum’’ dedi.

GAZETECİLERE MÜJDE

Batman’da yapılması planlan Batman “Sivil Toplum Merkezi’nde (STM Batman) basın derneklerine de ofis tahsis edeceğinin müjdesini veren Vali Canalp,  “Batman Türkiye’ye model olacak diyoruz. Türkiye’ye model olacak bir başka projemiz, STM Batman olacak. Toplum yararına ve müstakil olarak faaliyet yürütün tüm STK’lar ve basın dernekleri, muhtarlık dernekleri ve belli odaların da yer alacağı ortak bir merkez inşa edeceğiz. Bu merkez içerisinde; ortak kullanım alanları, konferans salonu, derslikler ve kafeterya olacak ayrıca her bir derneğin de kendisine ait bir ofisi yer alacak. Bugün bu projenin ihalesi yapılıyor. Şubat ayının ortalarına doğru da hep beraber STM’nin temelini atarız” diye konuştu.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!