Ambulans sürüş güvenliği eğitimi verildi

featured

İl Sağlık Müdürlüğü 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından Hastane öncesi acil sağlık hizmetleri personellerine yönelik olarak düzenlenen “Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi verildi. ASGE ile ambulans kazalarının önlenmesi ve etkin hizmet sunumu hedefleniyor. Teorik, uygulama ve sınav aşamalarını dahil olmak üzere toplamda 40 saatlik bir eğitim verildi.

Eğitimin teorik bölümünde; trafik bilgisi, trafik kuralları, ambulans çeşitleri ve teknik özellikleri, ambulanslarda sürüş güvenliği, araç bakımı, kontrolü ve temizliği, güvenli sürücülük davranışları, psikoteknik testin önemi, özel durumlarda ambulans kullanımı, ambulans kazaları ve kabin güvenliği, ambulans yangınları ve yangına müdahale teknikleri, ışık ve siren protokolleri, ambulansta iletişim ve yön bulma cihazlarının kullanımı, hukuki durumlar gibi konular işlendi.

Uygulama kısmında ise ambulans sürücülerine trafikte karşılaşabilecekleri tehlikeli durumlar için doğru manevralar ve güvenli sürüş becerileri kazandırılıyor. Eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlere “Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi Katılım Belgesi” verildi.

İlimizde ilk defa düzenlenen 2024 yılı Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimine Muş, Siirt ve ilimizden toplamda 21 katılımcı ve 7 eğitmenin iştirak etti.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!