‘Batman ve bölgemizi temsil edeceğim’

featured

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Batman ve Siirt’te bir dizi ziyaret gerçekleştirerek gündeme dair konularda açıklamalarda bulundu.

Batman ve Siirt teşkilatları ile bir araya gelen Mehmet Emin Ekmen, Mersin ile birlikte bölge illerinin de temsiliyeti için yoğun çaba sarf edeceğini belirtti.

'Batman ve bölgemizi temsil edeceğim'DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Meclis çatısı altında Batman’ı da temsil edeceğini söyleyerek “Sadece Mersin’in değil, Batman, Siirt, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak’ın da temsiliyeti için çalışacağız. Bu illerimizdeki il ve ilçe teşkilatlarımızın bize aktardığı tüm sorunlar ile birebir ilgileneceğiz. Vatandaşımızın her alanda yaşadığı sorunları meclis gündemine getirecek ve takip edeceğiz. Bu illerimiz birçok il ve bölgeye göre yatırımlardan çok düşük pay alıyor. Karayollarımız, altyapılarımız, sosyal donatılarımız maalesef oldukça yetersiz. Kanalizasyon ve suyun doğru dürüst gitmediği köylerimiz var.  Doğalgaz sorunu olan ilçelerimiz var. Park gibi kütüphane gibi sosyal donatı sorunlarımız var. En önemlisi de bölgemizde çok yüksek işsizlik oranları mevcut. Bir an önce istihdam oluşturacak yatırımlara ihtiyaç var. Aksi durumda bölgemiz gün geçtikçe daha fazla yoksulluk ile anılacak.” dedi.

“ASGARİ ÜCRET ZAMMI ERİDİ”

Batman İl Başkanlığı’nda düzenlenen teşkilat toplantısında konuşan Ekmen, “Yüksel enflasyon nedeniyle vatandaşımız gün be gün fakirleşiyor. Ülke yönetimindeki kötü kararlar da işsizliğin ve göreceli yoksulluğun en yüksek olduğu Batman ve bölge illerimizde daha derinden hissediliyor. Seçimden önce asgari ücret 500 dolar olacak dediler ama bu sözlerini birkaç hafta içerisinde unuttular. Döviz kurlarındaki yükseliş nedeniyle açıkladıkları zamlı asgari ücretten sadece 3 günde 42 dolar erime yaşandı. Böyle giderse birkaç haftaya kalmadan asgari ücret zammı vatandaşın cebine girmeden erimiş olacak.” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!