Batman’da 420 İşçi alımı için kura çekildi

featured

Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında Batman Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü ( İŞKUR) tarafından Batman Milli Eğitim İl Müdürlüğü bünyesinde okullarda istihdam edilecek 420 kişi için noter kurası gerçekleştirdi

Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında Batman Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü ( İŞKUR) tarafından Batman Milli Eğitim İl Müdürlüğü bünyesinde okullarda istihdam edilecek 420 kişi için noter kurası gerçekleştirdi

Toplamada 8 bin 139 kişinin başvurduğu kura sonucu Batman merkez 340, Kozluk 30, Sason 20, Beşiri 15, Gercüş 10 ve Hasankeyf 5 kişi olmak üzere toplamda 420 kişi işbaşı yapacak.

Batman İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Konferans salonunda yapılan kuraya Batman Milli Eğitim İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü personelleri ve Batman 10. Noter Katibi Abdulkerim Döğer ve vatandaşlar katıldı. İşkur İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Değerli Basın Mensupları bilindiği üzere her yıl çeşitli Kamu Kurumları ile işbirliği yaparak Toplum Yararına Programlar Kapsamında geçici süreli personel ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Bu yıl Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze 23 ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze 420 olmak üzere 443 kişilik tahsis yapılmıştır. Sayın Valimizin talimatları ve Kurumlarımızın istişareleri sonucu seçme yönteminin 100 “ünün NOTER Kurası belirlenmesi kararlaştırılmıştır. Bugün sizlerin huzurunda noter kura işlemini gerçekleştireceğiz. Daha sonra seçilen kişiler ilanımızda belirtmiş olduğumuz şartlara uygun olup olmadığı değerlendirilerek işlem gerçekleştirecektir. İlan metinlerimizde belirttiğimiz üzere; hane halkı gelirinin net asgari ücret tutarının 1,5 katını (17.103,48 TL’yi) geçmemesi, Emekli ve malul aylığı almaması, Aktif öğrenci olmaması ve Güvenlik incelemesinin olumlu sonuçlanması durumunda kurada adı çıkan kişiler Asil olarak programa başlatılacaktır. Bu şartlardan birini veya birkaçını taşımadığı tespit edilen kişilerin yerine ise noter tarafından belirlenen sıraya göre yedek katılımcılar programa başlatılacaktır.
Programda konuşan İŞKUR Il Müdürü Hasan Küsin, “Bu programın Hem İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze Hemde Katılımcılarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verildi.

Kura öncesi konuşan Batman Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı Mustafa Arslan, “İşkur ve Milli Eğitim Bakanlığının ortak yürüttüğü Toplum Yararına Programlar ( TYP) kapsamında Batman’da görevlendirilecek 420 tane personelimizin kura çekim programını gerçekleştiriyoruz, hepiniz hoş geldiniz. Noterimizin mihmandarlığı eşliğinde kura çekimi yapılacak.İl merkezi, köylerimizde ve ilçelerimizde görev yapacak arkadaşlarımızın isimleri noter maharetiyle çekilecek. Akabinde bunlar asıl listeye İşkur ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonu ile bazı kriterlere göre düzenlenecek. Ardından asıl liste İşkur maharetiyle, gerek internet sitelerinde gerek yerel ve ulusal basın maharetiyle yayınlanacak. Şimdiden, çıkacak isimlerin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Kura sonucu isimleri belirlenen vatandaşların 11.09.2023 tarihinde işe başlayıp 10.06.2024 tarihine kadar çalışacakları kaydedildi. Kesin kura sonuçlarının 4 Eylül 2023 Pazartesi günü belli olacağı bilgisi alındı.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!