Batman’da korfbol heyecanı

featured

Korfbol İl Şampiyonası Batman’da ilk kez yapıldı. Gelişmekte olan Spor Dalları branşları içerisinde olan ‘Korfbol’ İl Şampiyonası 19 Mayıs Spor Salonunda yıldızlar ve gençler kategorilerinde 6 takım ve 100’e yakın sporcunun katılımıyla yapıldı.

Yıldızlar kategorisinde Yeşiltepe Ortaokulu birinci olurken, gençlerde ise Batman Spor Lisesi birinci olmayı başardı.  Türkiye’de aktif olan bütün branşları faal hale getirmeye kararlı olduklarını belirten Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk; “Batman’da ilk kez 6 takımın katılımıyla yıldızlar ve gençler kategorilerinde 100’e yakın sporcunun katılımıyla Korfbol il şampiyonası yaptık. Çok zevkli ve güzel bir oyun. Katılım sağlayan ve dereceye giren herkesi kutlarım.” diye konuştu.

Batman'da korfbol heyecanı
Foto: Arşiv

Korfbol nedir?

Korfbol, erkeklerle kadınların birlikte oynadıkları tek takım sporudur. Oyun basketbol ve hentbola benzer olsa da, belirgin özelliklerle onlardan ayrılır. Oyunun amacı, topu rakip takımın korf denilen, sepete benzer yüksek potasına atmaktır. Korfbol her yaştaki kadın ve erkeklerin oynayabilecekleri bir spordur.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!