Batman’da pazarcıların sorunları çözüme kavuşturuluyor

featured

“Vali Konağı, Milletin Konağı” sloganıyla Batman’ın farklı kesimlerini Valilik konağında ağırlayan Vali Canalp ve eşi Ayten Canalp, bu kez pazarcı esnafını kahvaltı programında ağırladılar.

Vali Konağı bahçesinde gerçekleşen kahvaltı programında;Batman’ın değişik mahallerinde hizmet veren pazarcıların istek, sorun ve taleplerini dinleyen Vali ve Belediye Başkan vekili Ekrem Canalp; pazarcıların sorun ve taleplerini kendileriyle istişare ederek, sorun ve taleplerin giderilmesi için ilgili kurum yetkililerine talimat verdi.

Çadır iplerini bağlamaları için belli aralıklara direk dikilmesi ve tezgahların sınırlarının belli olması için çizgi boya çalışması yapılması, Pazarın kurulduğu caddelerde ‘’pazar kurulacağı için aracınızı park etmeyiniz’’  bilgi levhaları asılması, pazar kurulan yerlere su hattı çekilerek pazarcı esnafının su ihtiyaçları bu noktalardan sağlanması, pazarlarda meydana gelen hırsızlık olaylarının önüne geçmek üzere iki polis ve iki zabıta memurunun pazarda görevlendirilmesi ve pazar süresince devriye gezmeleri, pazarcılara çöplerini daha düzenli biriktirmeleri için Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğünce çöp torbaları dağıtılması, ayrıca pazar kurulan caddelerde bulunan marketlerin o gün halk günü yapmaması ve kaldırım işgallerinin engellenmesi konularının ivedilikle çözülmesi konusunda yetkililere talimat veren Valimiz, pazar yerlerinin daha sağlıklı ve güvenilir ortamlar haline gelmesi için gerekli çalışmalar yürüteceklerini ifade etti.

PAZAR YERLERİNE KARAVAN TUVALET

Pazarcıların pazar yerlerine tuvalet kurulması taleplerine ilişkin açıklama yapan Vali Canalp, bir esnafın buna öncülük ederek karavan tuvalet kurup işletmesini kendisinin yapması halinde buna Türkiye’de ilk olarak ruhsat vereceklerini belirterek, pazarcı esnafının taleplerinin makul ve yerinde talepler olduğunu ifade etti.

Programa; Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Alperen Göktaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Kadir Özer, Belediye Zabıta Müdürü Muharrem Kara ve pazarcı esnafı katıldı.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!