Batman’da “Yapay Zekâ ve Geleceğimiz” konulu konferans

featured

Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları Projesi kapsamında öğrencilere yönelik “Yapay Zekâ ve Geleceğimiz” konulu konferans verildi.      

Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları projesi kapsamında Haberler.Com kurucusu ve Bilgisayar Mühendisi Dr. Ekrem TEYMUR tarafından ortaöğretim öğrencilere “Yapay Zekâ ve Geleceğimiz” konulu konferans verildi.

Necat Nasıroğlu Külliyesi’nde bulunan Hatice Nasıroğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir ÖZER, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan ÇANKAYA, Şube Müdürü Edip ALTUN, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Yapay Zekâ ve Geleceğimiz” konulu konferans İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN’ın açılış konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN’ın konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan ÇANKAYA,öğrencilere başarı için çok çalışmanın gerektiğini vurguladı, araştıran sorgulayan ve hayal kuran bir neslin ancak geleceğin çağını yakalayabileceğine dikkat çekti. Kurumsal olarak ilimizde yürütülen ve hedeflenen bilişim çalışmaları ve ilgili kısa bir sunum yaptı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ÇANKAYA’nın konuşmasının ardından sahneye Haberler.Com kurucusu ve Bilgisayar Mühendisi Dr. Ekrem TEYMUR gelerek “Yapay Zekâ ve Geleceğimiz”  konulu konferans konuşmasını yaptı.

Dr. Ekrem TEYMUR yapay zekânın insan hayatına giriş sürecinin dünü bugünü ve geleceği, yapay zekânın kullanıldığı ve gelecekte kullanılacağı alanlar, insan hayatına kattığı kolaylıklar ile olası tehlikeleri içeren konuşmasını yapıp öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!