Bilim Teknik Kolejinden Tübitak’ı kıskandıran proje yarışması

featured

Bilim Teknik Kolejinin mütemadiyen düzenlediği bilim projeleri hız kesmeden devam ediyor.

Bu sene dördüncüsü düzenlenen proje yarışmasına büyük bir ilgi vardı. Ortaokul ve lise düzeyinde toplam 110 proje yarıştı. Kıyasıya mücadelenin olduğu yarışmada toplamda 37 bin TL para ödülü dağıtıldı. Bilim projesine Beşiri ilçe müdürü, şube müdürleri ve STK temsilcileri katılım sağladı. Jüri üyeliğini her sene olduğu gibi bu sene de Batman Üniversitesi öğretim üyeleri yaptı.

DERECEYE GİREN OKULLAR ŞÖYLE

Bilim Teknik Kolejinin mütemadiyen düzenlediği bilim projeleri yarışmasında birinciliği Türk Telekom Anadolu Lisesinden Zeynep Sude Toprak, Esmanur Tunç, Öznur Sökmen; ikinciliği Batman Anadolu Lisesinden Mahmut Güler, Salih Günaydın İHLden Eyüp Aslan, Veysel Tanrıverdi, Mustafa Dilmaç, Ortaokul düzeyinde ise birinciliği Danalı Ortaokulundan Beritan DORU, ikinciliği Selçuklu Ortaokulundan Muhammed Kezer, Ali Fırat Yüksel, üçüncülüğü Necip Fazıl Ortaokulundan Demir Ayık kazandı.

ARĞUN, ‘BİLİM MERKEZİ OLCAĞIZ’

Batman Bilimin Merkezi olmaya kararlı olduklarını belirten Bilim Teknik Koleji Müdürü Ahmet Arğun, Bilim Teknik Kolejinin gençlere öncülük etmeye devam edeceklerini belirtip, bu gibi yarışmaları daha sık sık düzenleyeceklerini ifade etti. Gelen tüm misafirlere ve öğrencilere teşekkür eden Okul Müdürü Arğun, Batman’ın genç mucitlerini ağırlamaya devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!