Bir anket de Aksoy Araştırma’dan! Yüzde 55 Kılıçdaroğlu dedi

featured

Aksoy Araştırma’nın düzenlediği ankete göre, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 44,4 oy oranıyla, yüzde 55,6 oy oranına sahip olan Kılıçdaroğlu’nun gerisinde kaldı.

Bir anket de Aksoy Araştırma’dan! Yüzde 55 Kılıçdaroğlu dedi

Aksoy Araştırma Türkiye Monitörü 2023 Yılı 9. Hafta Araştırması’nın sonuçlarını paylaştı. Araştırma sonuçlarına göre AKPnin 2022 yılının son çeyreğinden bu yana geçen sürede oyunda %3,5 gerileme olduğu görüldü.

Aksoy Araştırma’nın düzenlediği ankette katılımcılara, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu arasından hangisine oy verirsiniz?” diye soruldu. Bu soruya AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan diyen katılımcıların oranı yüzde 44,4 olurken, yüzde 55,6 Kemal Kılıçdaroğlu dedi.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Ertan Aksoy, “AKP’deki düşüş trendi devam ediyor. Bununla birlikte CHP yeniden %28’in üzerine geldi. Adayın netleşmesi, büyük bir müzakere süreci ile birlikte muhalefetin tüm bileşenlerini kapsayan bir sonucun çıkması ve kampanyanın başlaması ile birlikte muhalefette kısıtlı bir oy artışı görülebilir. Yine Sayın Kılıçdaroğlu’nun % önde başlaması muhalefete büyük bir moral üstünlükle başlama imkanı verecektir” dedi. Araştırma, %95 güven aralığında %2,5 hata payı ile 53 örneklemle 26 ilde gerçekleştirilmiştir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!