Bölgenin en büyük sebze meyve hali Batman’da

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batman Belediyesi, 2023 yılında Sebze ve Meyve Toptancılar Hali’ne 168 bin ton gıda girişinin sağlandığını belirtti. 72 esnafın hizmet verdiği hal yerleşkesinde 33 belediye personeli görev alıyor.

Valimiz Sorunlarımıza Oldukça Duyarlı

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in taleplerine olumlu yanıt verdiğini belirten Sebze ve Meyve Hali Komisyoncular Derneği Başkanı Abit Taymur: “Esnaf olarak Valimiz Ekrem Canalp’ten otopark ve bazı ihtiyaçlarımızın giderilmesi noktasında talepte bulunmuştuk. Çok şükür taleplerimiz bir bir yerine getirildi. Kendilerine şahsım ve esnaf arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Sebze ve Meyve Hali Komisyoncular Derneği Başkanı Abit Taymur, Batman’ın uluslararası yol güzergahında bulunduğunu, bununla beraber stratejik bir konuma da sahip olduğuna dikkat çekti. Taymur: “Batman Sebze ve Meyve Toptancılar Hali, bölgenin en büyük hali konumunda. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan il ve ilçelerin meyve ve sebze ihtiyacını Batman olarak biz karşılıyoruz” dedi.

Türkiye’nin En Ucuz Meyvesini Batmanlılar Tüketiyor

Türkiye’de en ucuz meyve ve sebze satışının Batman’da gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Abid Taymur: “Diğer illerde domates, limon, patates gibi sebzeleri 5-10 TL arasında bulamazsınız. Bunun nedeni ise Batman dışındaki illerde alınan kâr marjıdır. İlimiz dışında alınan kâr marjı yüzde 25-30’larda iken, Batman’da bu rakam yüzde 2-3 seviyelerindedir. Esnafımız, rekabetçi ruhuyla hareket ederken bu da fiyatlara olumlu yansıyarak vatandaşların lehine sonuçlanıyor” diye kaydetti.

Bin Kişiye Ekmek Kapısı

Batman’ın, Irak ülke sınırına yakın olmasının getirdiği avantajların da olumlu yönde değerlendirildiğini dile getiren Taymur: “Batman Sebze ve Meyve Toptancılar Hali 250 üyeli bir işletmedir. Burada bin kişilik istihdam sağlıyoruz. Halimize gelen sebze ve meyveleri; Iğdır, Hakkari, Ağrı, Şırnak, Van gibi il ve ilçelere gönderiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!