“CHP, seçim öncesi TİP’e 30 milyon TL verdi”

featured

Gazeteci Bahar Feyzan, Mayıs ayında yapılan genel seçimler ile ilgili bir iddiada bulundu.

Feyzan’ın iddiasına göre; Cumhuriyet Halk Partisi, seçim öncesinde Türkiye İşçi Partisi’ne 30 milyon TL verdi.

İddialar sonrasında TİP’ten de bir açıklama geldi. Açıklamada iddianın iftira olduğu ve bunu yapan kişi hakkında dava açılacağı belirtildi.

Bugün gelen bir iddia ise gündeme bomba gibi düştü. Gazeteci Bahar Feyzan, kendi internet sitesinde yayımladığı köşe yazısında çok konuşulacak bir iddiada bulundu.

Feyzan’ın iddiasına göre; seçim öncesinde CHP, TİP’e 30 milyon TL verdi.

“Seçimlerden önce CHP’nin TİP’e 30

milyonTL verdiğini biliyor muydunuz? Hayatta herkesin bir sermayesi vardır. Bu sermaye ile yola çıkar, lakin anlaşılan o ki, milleti kandıranların sermayesi hep aynı!

Özellikle YSP’nin seçmeninden oy alma planları sanırım sandıkta suya düştü. Evdeki hesap çarşıya uymadı. Pardon CHP’deki hesap sandıkta tutmadı. Ne yazık ki TİP,  14 Mayıs 2023 Milletvekili seçimlerinden yüzde 1.73 oranında oy alabilen, CHP’nin kötü bir iştirakine dönüştü. Üstelik 30MilyonTL de havaya gitti!

Hatırlarsanız Türkiye ve dünyanın yüzde 99’unun işçi olduğunu savunan Erkan Baş; “varlık sebebimiz, eşit yurttaş olarak yaşayacağımız bir ülke ve dünya hayali için mücadele etmek” demişti.  Fakat seçim yoluna CHP’den aldığı 30 MİLYON TL sermaye ile çıktı.

‘Sen işçi kalabilirsin bro sıkıntı yok ama bana sermaye lazım’ gibi düşünün durumu!”

BAHAR FEYZAN’IN YAZISININ TAMAMINI BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ…

Bahar Feyzan’ın “TİP, seçim öncesi CHP’den 30 milyon TL aldı” iddiası sonrasında TİP Basın Bürosu’ndan açıklama geldi. İşte o açıklama: ‘Bahar Feyzan adlı kişinin, partimizin seçim döneminde CHP’den 30 milyon TL aldığına dönük iftirası hakkında parti avukatlarımız suç duyurusunda bulunacak ve hem kendisine hem de bu iftirayı yayanlara maddi tazminat davası açılacaktır.

TİP’in merkezi seçim bütçesi, düzen partilerinin bir ilçe örgütünün bütçesinden dahi düşüktür. Bu dava vesilesiyle yalnızca emekçilerin katkılarıyla oluşturduğumuz seçim bütçemiz hakkındaki iftirayı ortadan kaldırmakla kalınmayacak; halkın parasının aktarıldığı kimi partilerin gereksiz harcamalarıyla hangi “gazetecilerin”, reklamcıların veya araştırmacıların da zengin edildiği anlaşılacaktır.

Ayrıca müfterilerden elde edilecek tazminatın tamamı depremzedeler yararına kullanılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.’

 

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!