DEM Eşbaşkanına Batman’da coşkulu karşılama

featured

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, seçim çalışmaları kapsamında Batman’a geldi. Kent girişinde bulunan Xincik’a köyünde Hatimoğulları ve beraberindeki heyeti karşılayan kitle oluşturdukları konvoy ile Hasankeyf ilçesinde geçti. Hasankeyf ilçesinde girildiğinde Hatimoğulları ve beraberindeki heyet büyük bir coşku ile karşılandı.

Ardından buradaki kitle ile birlikte Gercüş ilçesinde halk buluşmasına geçildi.

Yoğun bir katılımın olduğu halk buluşmasında Hatimoğulları konuştu. Seçim çalışmalarının hızlandığını belirten Hatimoğulları, “Değerli halklarımız seçimlere sayılı günler kaldı. Seçim çalışmalarımız hızlandı. Eşgenel Başkanlar olarak 4 bir yandan programalar katılıyoruz. Değerli halkımızın sıcak karşılaması ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu bize çok büyük umut veriyor. Dolaştığımız her yerde kayyım zihniyetini teşhir ediyoruz. Daha önce buraya atanmış kayyım zihniyeti çok fazla zararı oldu. Hırsızlık ve yolsuzluklar yapıldı. Gittiğimiz heryerde kayyımların nasıl bir talan gerçekleştirdiğine şahit oluyoruz. Temiz içme suyu bile bulunamıyor. Şirnex’e gittiğimizde kayyımın çamurlu yolları ile karşılaştı. Kayyım hırsızdır.  Seçmenin iradesini ellerinden almaya çalıştılar. Bu zihniyete karşı öyle bir güçlü geleceğiz ki nereye kaçacaklarını şaşıracaklar.

KENDİMİZİ DE KENTİMİZİ DE BİZ YÖNETECEĞİZ

Kayyımların tahribata yol açtığını söyleyen Hatimoğulları, “Halkların barış içinde yaşadığı Gercüş’te çok dili belediye hizmeti vereceğiz.  Cigerxwun’un anıtı Gercüş’te yeniden dikeceğiz. Onların yıktığı anıtı tekrardan dikeceğiz. Kayyım zihniyeti kadın düşmanı bir zihniyet. Eşit temsiliyet mücadelemize bir saldırı var. Her yerde eşbaşkanlık sistemini daha da güçlendireceğiz. Kadınlara dönük istihdam alanı sağlayacağız. Kadın dayanışma merkezi ile kadınların sorunları dinleyip buna çözüm bulacağız. Hep beraber ‘Jin jiyan azadî’ diyoruz. Kültürünü unutan bir toplum kendini kaybeder. Kültür alanından çalışmalar yürüteceğiz. Gençlerimizin uyuşturucu ve fuhuşa sürüklenmemesi için gerekli önlemleri alacağız. Tüm bunlar yerel yönetimlerin sorumluluğu altında. Hep birlikte bununla mücadele edeceğiz. Örgütlü mücadele ile belediyeleri alacağız. Kent dışında olan akraba, arkadaş kim varsa onun buralara getirilmesi için organize olacağı. Bir oy çok önemli. Gercüş halkının direniş ruhu ile belediyemizi alacağız. Kendimizi de kentimizi de biz yöneteceğiz. 31 Mart akşamı burada zafer halayını çekeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!