“Demirtaş’a tweet nedeniyle en az 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilecek”

featured

Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman, “Demirtaş ve arkadaşlarına, twit nedeniyle en az 7 ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilecek. Şaka değil verilecek! Yok mu bir sözünüz?” dedi.

SÖZ KONUSU TWEET

“Demirtaş'a tweet nedeniyle en az 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilecek”

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman, müvekkilinin de yargılandığı Kobanê Davası’yla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

HDP’nin davaya gerekçe olarak sunulan açıklamasını paylaşan Karaman, “’Halklarımız’, hukukçu, aydın ve entelektüellerimiz ve de siyasetçilerimiz! Kobani dosyasında, Demirtaş ve arkadaşlarına, 6 Ekim 2014 tarihli aşağıdaki twit nedeniyle, en az 7 ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilecek. Şaka değil verilecek! Yok mu bir sözünüz?” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın öldürme ya da öldürmeye teşebbüse azmettirme suçlamasına gerekçe olamayacağını belirten Karaman, “Türkiye akademi camiasından 10 yetkin ceza hukukçusu beri gelsin! Bu twitle, öldürmeye ve öldürmeye teşebbüse azmettirme suçunun işlenebileceğini söylesin, susalım! Akademik ahlak ve namus için söylesin!” dedi.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!