DEVA Partisi İl Başkanı Şehmus Yılmaz’dan asgari ücret açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siyasi partiler açıklanan asgari ücret oranından memnun kalmadı. DEVA Partisi Batman İl Başkanı Şehmus Yılmaz, asgari ücretli çalışanın da işverenin de yükü hafiflemedi dedi.

2024’te sayılı günler kala asgari ücretin açıklanması ekranlar başında bekleyen halkımızı mutlu etmediğini söyleyen İl Başkanı Yılmaz, beklenilen düzeyde açıklamalar olmadığını ve ne çalışanın nede işveren yükünün hafifletilmediğini işaret etti.

“HÜKÜMETİN GÖREVİ HEM İŞVERENİN HEM DE ÇALIŞANIN YÜKÜNÜ HAFİFLETMEKTİR”

Yılmaz, “Destek paketlerinin yetersizliği ve istihdam edilen çalışanın ihtiyaçları gene göz ardı edildi. Asgari ücret beklenilen düzeyde değil. Açık açık halkımız açlıkla, geçimsizlikle ve yoksullukla başbaşa bırakıldı. Hem işverenin hem de çalışanın mevcut ihtiyaçları baz alınmalıydı. Rakam ailesi için çalışan bir babayı ve istihdam sağlayan işvereni mutlu etmeliydi. Gerçeklerden kaçınıldı.” Dedi.

Peygamber efendimizin ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ hadisinin yerini bulmadığının altını çizen Başkan Yılmaz, milyonlar tarafından belirlenen rakamın tatmin edilmediğini aktardı.

“BİZ NE İŞVERENİN NEDE ÇALIŞANIN ÜZÜLMESİNİ İSTİYORUZ.”

Yılmaz,  “Önemli olan halkın talepleri ve ihtiyaçlarıydı halkın talepleri gene ertelendi ihtiyaçları gene karşılanmadı. Açıklanan rakam şunu gösteriyor, maaş çalışanın eline geçmeden erimeye başlayacağı gerçeğidir. Yapılan zam’ın işvereni de üzmemesi gerekirdi. Yol, yemek, ulaşım ve SGK gibi desteklerle katkı sağlanabilirdi. SGK destek yüzdeliğinin ve katkı pay oranlarının artırılması gerekirdi. Biz ne işverenin nede çalışanın üzülmesini istiyoruz. Enflasyon rakamları sokağın gerçeğini yansıtmış olsa üzülenin olmayacağı aşikardır. Kolaylaştırınız zorlaştırmayınız anlayışı uygulanmadı.”  Dedi. İktidar kiralara getirdiği zam sınırını; faturalara ve vergilere uygulamadığı sürece, gelen maaş artışı gelecek zamlarla daha hızlı gidecek.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!