Evrene mesaj!

featured

Merhaba sevgili okurlar; inanın her yeni yazıma başlarken bir sonraki yazımda güzel gelişmeleri ve büyük değişimleri anlatmanın hayalini kuruyorum.

Belki de bu nedenle araya bazen uzun bir zaman girebiliyor.
Neyse deyip en azından nefes alabildiğimizi düşünüp ve şu an için aldığımız nefese ücret ödemediğimizi hatırlayıp ve sevgili vekillerimizin şükür önerilerini de dikkate alarak başlıyorum.
Tabi ki iyi düşünmek gerekiyor.

Kalemim mürekkeple değil de benzinle yazsaydı, şu an bu cümleleri sıralıyor olmaz bu haftaki köşe yazımda kısaca “ mrb bu hafta sizlerleyim ok kib by “ diyerek, başlayıp bitirebilirdim.
İyi düşünmek diyorduk; bildiğiniz üzere gelirimiz kötü, psikolojimiz kötü, sağlığımız kötü ee havalar da kötü derken iyi düşünmeden nasıl yaşayabiliriz ki?
Bu nedenden olsa gerek son zamanlarda evrene pozitif mesaj göndermeye çalışanların sayısı bir hayli arttı.
Yalnız sanırım bir yerlerde hata yapıyoruz. Olası güzellikleri değil, olmayacak belaları üzerimize çekiyoruz.

Arkadaşlar rica ediyorum! Evrene mesaj yollarken küfür etmeyin, kızdığınız insanları hatırlayıp bela okuyup beddua etmeyin, zaten olmaz ama inş olur diyerek temenni etmeyin.
Siz iyi şeyler hak ettiğinizi düşünmeyip, güzel şeyler olacağına inanmazsanız evreni ikna edemezsiniz.
Önce kendinizi ikna edip, gerekirse daha güzel şeyler yaparak daha çok umut edip daha fazla inanarak, yeni günlere sevgiyle başlayıp daha sıkı kucaklayarak pozitif olabiliriz.

Hayattan bezmiş bir şekilde evrene attığınız pozitif mesajlar size iletilmedi olarak geri dönecektir. Kendini kaybetmiş birine evren hangi ağdan ulaşabilir ki?
Şaka bir yana güzellikleri düşünün; çiçekleri, böcekleri, kelebekleri, cıvıl cıvıl sesleriyle gök yüzünde uçuşan kuşları düşünün.

Ve gözlerinizi hafifçe kapatıp, derin bir nefesle güzel bir bahar havasını soluduğunuzu hayal edin, hafif bir yağmur çiselesin üzerinize ve toprak kokusu sarsın etrafınızı esrarengiz serinliği ve doyumsuz güzelliğiyle…

Ve ortamı hiç bozmadan, tüm kalbinizle dileyin, benim bir sonraki yazımda zorlanarak değil kolaylıkla geçindiğimiz günleri, düşünerek değil yaşayarak hissettiğimiz güzellikleri anlatmamı dileyin…
Evreni bilmem ama iyi niyetlerle açılan gönüllerin dile ulaştırdığı temennileri Allah karşılıksız bırakmaz…

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!