Genç yazar Hasan Eroğlu’nun yeni eseri büyük ilgi görüyor

featured

Batmanlı genç yazar Hasan Eroğlu’nun yeni eseri ‘Çiçekli Pencerem’ adlı eseri okuyucu ile buluştu.

‘Çiçekli Pencerem’ kitabı basımından sonra kısa bir süre içerisinde  hızlı bir şekilde tükenirken, ilk eserini 18 yaşında 2018 yılında kaleme alan Eroğlu, ikinci eserinde büyük emek harcayarak okurlarını merakta bırakmıştı. Uzun uğraşlar sonucu kaleme aldığı romanını okurlarla buluşturunca eser ilgi odağı olarak beklentileri karşıladı.

Genç yazar Hasan Eroğlu'nun yeni eseri büyük ilgi görüyorGenç yazar Hasan Eroğlu gazetemize verdiği demeçte bugüne kadar imza attığı çalışmaların tamamında hedef kitlesini “her kesim” olarak belirlediğini ifade etti.

Türü roman olan yeni eseri “Çiçekli Pencerem” de kitabın başrolü olan “Asım” hiç konuşmadığı ve kimseyi duymak istemediği için “Ahraz” olarak anılır ve adı gibi parmakla gösterilen bir Benan’a denk gelince kendine gelerek Asım olduğunu kabullenir.

Kitabın önsözünde “Sessizlikten ibaret olan susmayı bu şekilde çeşitli başlıklar altında toplayabiliriz. Bu kitaba göre nerede susup nerede konuşması gerektiğini bilenler bilgedir. Körkütük susmak ahrazlıktır. Susan kişinin çığlığını duymak ise Benan olmaktır. Marifet derde derman kalmaktır.” diyerek sessizliği anlamlandırıyor genç yazar-şair Hasan Eroğlu .

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!