Hacer Foggo: Seçim sonuçları nedeniyle 1000’den fazla aile yoksullara burs desteğini kesti

featured

CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, “Seçimden sonra burs veren 1000’in üzerinde aile desteğini kesmiş. Yoksullar bu seçim sonucunun nedeni gibi ilan edildiler. Seçimden sonra hızlı bir şekilde bu destek kesildiği için seçim sonuçlarına duyulan kızgınlığın, öfkenin yoksullara yüklendiğini gösteriyor” dedi.

Foggo’nun, Radyo Sputnik’te Atilla Güner’in programında yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Derin Yoksulluk Ağı’ndaki arkadaşlardan aldığım bilgiye göre seçimden sonra burs veren 1000’in üzerinde aile desteğini kesmiş. Yoksullar bu seçim sonucunun nedeni gibi ilan edildiler. Seçimden sonra hızlı hızlı destek kesildiği için seçim sonuçlarına duyulan duyulan kızgınlığın, öfkenin yoksullara yüklendiğini gösteriyor. Bunu zaman zaman sosyal medyada da görüyoruz.

“Nedense ilk hedef alınan yoksullar oluyor”

“Onlar yüzünden seçim kaybedildi” gibi ilan edildiler. Bu her seçimde oluyor. Nedense insanlar kendi politikaları, örgütlenme problemleri yerine ilk hedef aldıkları kesim yoksullar oluyor. Siz o aileleri ziyaret ettiniz mi oturdunuz mu, o kişilerden biriyle arkadaş oldunuz mu?

“Kendi konfor alanımızın dışında bir dünyayı kabul etmiyoruz”

Mesele yardımseverlik değil, eşitlik üzerinden bakmak. Tarikatlar cemaatlerde çocuklarla ilgili haberler çıktığında herkes ayağa kalkıyor. Ama bir taraftan da destek kesiliyor. Kendi konfor alanımızın dışında bir dünyayı kabul etmiyoruz. Küçümsediğiniz o insanlar o halinizi görüyor ve o yüzden size güvenmiyor. İnsanların kendileriyle yüzleşmeleri gerekiyor.”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!