Hindistan Korkutuyor: Günde 300 Binin Üzerinde Vaka Binlerce Ölüm

featured

Covid19 salgını nedeni ile dünyada, bu virüsten en fazla etkilenen ülkelerden biri olarak Hindistan geliyor. Ülkede Covid19 kaynaklı bir günde yüzbinlerce pozitif vaka tespit edilirken, binlerce insan da yaşamını yitiriyor.

Dünyada en kalabalık ikinci ülke olan Hindistan, vaka ve ölüm oranlarında dünyada ilk sıralarda yer alıyor. Son 24 saatte 362 bin 757 kişide pozitif vaka görülürken, 3 bin 293 kişi ise yaşamını yitirdi. Kayıtlara geçen son veriler ile Hindistan’da vaka sayısı 18 milyona yaklaştı. Yaklaşık 1,4 milyar nüfusa sahip bir ülke olan Hindistan, ABD, Brezilya ve Meksika’nın ardından 200 bin can kaybı sınırını aşan dördüncü ülke oldu.

Vaka sayılarındaki tırmanış sağlık sistemini çökme noktasına getirmiş durumda ve hastanelerde temel tıbbi malzeme sıkıntısı yanı sıra yatak, oksijen sıkıntısı da yaşanıyor.

Birçok ülkenin yaptığı gibi Hindistan’da da vaka sayılarındaki şeffaflık konusunda uzmanlar, Hindistan’daki koronavirüs vakalarının ve can kaybı sayılarının da tam olarak rapor edilmediği dile getiriyor.

Hindistan, 2 Nisan’dan bu yana günlük bazda dünyada en fazla vaka kaydedilen ülke konumunda bulunuyor. Vaka sayısı 4 Nisan’da 100 binin, 15 Nisan’da 200 binin ve 21 Nisan’da 300 binin üzerine çıktı.

Günlük vaka sayısı son 6 gündür 300 binin üzerinde seyrediyor.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!