İngiliz banka Standart Chartered, Bitcoin’in 100 bin doları aşacağını tahmin ediyor

featured

İngiliz banka Standard Chartered’ın tahminlerine göre, Bitcoin bu yıl sonuna kadar 50 bin dolara ve 2024’ün sonuna kadar 120 bin dolara ulaşabilir.

Standard Chartered, Bitcoin’le ilgili yeni bir tahmin yayınladı. Tahminlerde Bitcoin’in bu yıl 50 bin dolara ve 2024’ün sonuna kadar 120 bin dolara ulaşabileceğini belirtildi. Standard Chartered bugün yayınladığı raporda, fiyatlardaki artışın Bitcoin madencilerini de teşvik edebileceğini öngördü.

Standard Chartered, ‘kripto kışı’ olarak anılan dönemin sona erdiği görüşü üzerine nisanda Bitcoin için 100 bin dolarlık bir 2024 sonu tahmini yayınlamıştı. Bankanın döviz analistlerinden biri olan Geoff Kendrick son tahminlerinde 20 artış olduğunu söyledi.

2023’TE YÜZDE 84 YÜKSELDİ

Raporda Bitcoin fiyatındaki pozitif görüş Bitcoin madencilerine bağlandı. Analizde madencilik kârının istikrarlı şekilde arttığına değinildi. Bu durumun nakit girişlerini koruduğu ve satış baskısını azaltan bir unsur olduğu belirtildi.

Bitcoin, an itibarıyla 30 bin 410 dolardan işlem görüyor. Yılbaşından bu yana yüzde 84 yükselen Bitcoin, yılın en çok kazandıran yatırım araçlarının başında geliyor.

Bitcoin, 2021’in Kasım ayında 68 bin 991 dolar ile rekor seviyeyi gördükten sonra 2022’de 20 bin doların altına çekilmişti.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!