TÜPRAŞ’ta torpil iddiası: İşe alınan kişi bir anda muhatapsız kaldı

featured

Batman’da TÜPRAŞ’a İŞKUR üzerinden başvuru yapan, başvurusu kabul edilen ve işe giriş evrakları alınan Abdulkadir Uluç isimli Batmanlı, bir anda muhatapsız kalarak geri çevrildiğini söyledi. Uluç, “Tüm işlemler yapılmışken dosyalarım bana geri verildi” dedi.

TÜPRAŞ tarafından personel alımı için İŞKUR üzerinden başvuruda bulunan ve engelli kadrosundan başvuruda bulunan Abdulkadir Uluç,  online sınava tabi tutulduğunu, sonrasında yüz yüze mülakattın da olumlu geçtiğini ve işe giriş için belgelerin istendiğini ancak hemen sonrası muhatapsız kalarak, işe alınmayacağının kendisine çalışan personeller aracı ile söylendiğini belirtti.

TÜPRAŞ'ta torpil iddiası: İşe alınan kişi bir anda muhatapsız kaldıKonuya ilişkin gazetemize konuşan Uluç, “30.05.2023 tarihinde TÜPRAŞ’ta sözlü mülakata katıldım. Mülakattan da geçtiğime dair hem mail hem de telefon görüşmesi üzerine haber verildi. Mail üstünden TÜPRAŞ’tan geçen aramıza hoş geldin maili ve TÜPRAŞ’ta çalışan İnsan Kaynaklarından bir yetkili tarafından aranıp hayırlı olsun denildi ve işe giriş evrakları için mail atıldı.03.07.2023 tarihinde Aynı yetkili beni arayıp işe giriş evrakları için TÜPRAŞ’a çağırdı. Hiçbir şekilde sorun olmadı evrakları teslim ettim. Durum bildirim raporu teslimi için 07.07.2023 tarihinde TÜPRAŞ’a gittiğimde görüştüğüm yetkilinin bilgisi dahilinde güvenlikten geçirilmedim. Kendisi güvenliğe gelip elinde beyaz dosyayla tüm evraklarımı tarıma teslim etti. Hiçbir şekilde açıklama yapmadan kuruldan geçmedi olumsuz denildi ve başka Bir şey söylenmedi. Yetkili birimlerle görüşmek istediğimizde “hiçbiri yerinde değil hepsi sahada denildi “hiç kimseye görüşmeye izin verilmedi. Gerekli yetkililerin konuyla ilgili olmasını ve konuda yardımcı olmalarını, mağduriyetimin giderilmesini istiyorum” dedi.

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!