iPhone 16 serisinden ilk görüntüler gelmeye başladı

featured

Telefon sektöründeki devlerden biri olan iPhone, iPhone 16 serisi Ultra desteği ile gelecek. 2024 yılında çıkışı planlanan iPhone 16 serisine dair detaylar belirmeye başladı.

Apple, iPhone 16 Pro Max modelinin önceki versiyona göre daha büyük boyutlara sahip olacağını duyurdu. Yaklaşık olarak 165 mm yükseklik ve 77.2 mm genişlik bekleniyor. iPhone 15 serisinin geleneksel olarak Eylül ayında Apple etkinliğinde tanıtılması planlanırken, gelecek modellerle ilgili bilgiler gün yüzüne çıkmaya başladı. Apple, iPhone 15 serisi için bir Ultra versiyonu piyasaya sürme kararı aldığı görünüyor ve bu durumda serinin en üst modeli iPhone 15 Pro Max olacak.

iPhone 16 serisinden ilk görüntüler gelmeye başladı

iPhone 16 Pro Max için Apple, Apple Watch Ultra’da olduğu gibi benzer bir tasarım yaklaşımını benimsemekte. Son CAD görselleri, iPhone 16 Pro Max’in daha büyük bir ekranla geleceğini gösteriyor. Söylentilere göre, iPhone 16 Ultra modeli, daha geniş bir gövdeye uyumlu olarak 6.9 inçlik bir ekranla gelecek. Bu tasarımlar, Apple’ın iPhone 16 Pro Max’in genel formunu mümkün olduğunca korumayı planladığını gösteriyor.

iPhone 16 serisinden ilk görüntüler gelmeye başladıDaha önceki raporlarda, iPhone 16 Pro’nun 6.3 inçlik bir ekrana sahip olacağı ve Pro Max versiyonunun ise 6.9 inçlik bir ekran boyutuna sahip olacağı belirtilmişti. Yaklaşan iPhone 15 serisi, iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve amiral gemisi iPhone 15 Pro Max modellerini içerecek. Ayrıca, iPhone 15 serisine ek olarak, daha büyük bir görüntü sensörü ve telefoto bir kamera da bulunacak. iPhone 16 serisi ise Ultra desteği ile birlikte piyasaya sürülecek.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!