İşte yeni hastanelerde “Onaylı Randevu” döneminde yapılması gerekenler

featured

“Onaylı Randevu” sistemiyle hastalar randevu tarihinden bir gün önce saat 20.00’ye kadar randevusuna onay veriyor veya gelemeyeceğini bildiriyor. Üzerinde herhangi bir işlem yapılmayan randevular, bir gün önce saat 20.00’de otomatik olarak iptal ediliyor. Dün itibarıyla randevuların iptal edilmesinin peşinden boş kalan kapasite, hizmet bekleyen hastalar için kullanılıyor.

Sağlık Bakanlığınca hayata geçirilen “Onaylı Randevu” sistemiyle hastalar, randevu tarihinden bir gün önce saat 20.00’ye kadar randevusuna onay verecek veya gelemeyeceğini Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne (MHRS) bildirecek.

İşte yeni hastanelerde "Onaylı Randevu" döneminde yapılması gerekenler

Hastalar ilk olarak, Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık kuruluşlarından, MHRS web sitesi, mobil uygulama veya “ALO 182” çağrı merkezinden randevu oluşturacak.

Yeni uygulamayla randevu tarihinden bir gün önce saat 20.00’ye kadar hastaların randevusuna onay vermesi veya gelemeyeceğini sisteme bildirmesi gerekecek.

Üzerinde herhangi bir işlem yapılmayan randevular, bir gün önce saat 20.00’de otomatik olarak iptal edilecek. Bu durumda kişi yeniden randevu alabilecek, herhangi bir kısıtlama uygulanmayacak.

Randevusunu onayladığı halde gitmeyen kişilerin ise aynı branşta 15 gün süresince yeni randevu alması kısıtlanacak.

Uygulamadan 65 yaş üstü hastalar ve kanser hastaları muaf tutulacak, bu gruptaki hastalar, her zaman randevu alabilecek.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!