Kolyesini kaybeden vatandaşın yardımına Batman Belediyesi Zabıtası yetişti

featured

Haftalık alışverişini yapmak üzere Batman’ın Bahçelievler Mahallesi’nde kurulan pazara giden vatandaş, kısa süre sonra boynunda bulunan kolyesinin olmadığını fark etti.

Pazarda görevli zabıta personelden yardım isteyen vatandaş için Batman Belediyesi harekete geçti. Pazarcılar Derneği’ne kayıtlı pazarcı esnafına tek tek ‘kayıp ziynet eşyası’ ile ilgili bilgilendirmede bulunan Batman Belediyesi, önceden oluşturduğu WhatsApp grubu aracılığıyla kaybolan altının bulunduğu bilgisine ulaştı.

Bulunan ziynet eşyası ile vatandaşın verdiği detaylı bilgiler örtüşünce, Zabıta Müdürlüğü görevlileri, ziynet eşyasını tutanakla şahsa teslim etti.

“Kolyemi Getirenler Gerçekten Helal Süt Emmiş”

Bulunan ziynet eşyasının hem maddi hem de manevi olarak büyük bir değere sahip olduğunu belirten vatandaş: “Ziynet eşyamın bu kadar kısa süre içerisinde bulunması takdire şayandır. Allah sizlerden bin kere razı olsun. Gerçekten helal süt emmişsiniz. Bu devirde, böylesi günlerde ziynet eşyasını bulmak ve onu sahibine teslim etmek oldukça nadir görülen olaydır. Doğrusunu söylemek gerekirse ben kaybettiğim altından umudumu kesmiştim. Sizler beni güldürdünüz, Allah da sizleri güldürsün” ifadelerinde bulunarak mutluluğunu dile getirdi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!