Kozluklu anne ve 5 çocuğunun yaşamını yitirdiği kazanın nedeni belli oldu

featured

Kozluklu anne ve 5 çocuğunun yaşamını yitirdiği trafik kazasına ilişkin bilirkişi raporu tamamlandı. Raporda aracın bakımlarının eksik veya yetersiz olduğu belirtildi.

Siirt’in Kurtalan ilçesi  6 Kasım’da devrilen otomobilde çıkan yangında 32 yaşındaki Aynur Yaşar, çocukları 5 yaşındaki Rodi, 6 yaşındaki Cudi, 11 yaşındaki Bahoz 14 yaşındaki Viyan ve 15 yaşındaki Beritan Delila Yaşar hayatını kaybetmişti. Baba Mehmet Yaşar’ın yaralı kurtulduğu kazayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bilirkişi raporu tamamlandı.

Yaşanan kazayla ilgili 4 cumhuriyet savcısı görevlendirilmişti. Savcıların hazırladığı raporda, aracın teknik özellikleri, muayene işlemleri tespitlerine yer verildi.

ARAÇ ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ

Raporda, aracın teknik özellikleri, muayene işlemlerinin değerlendirildiği raporda yangının dış etken kaynaklı olmadığı ve aracın hatalı olarak kullanılmadığı belirtildi.

Bilirkişi raporunda şu ifadelere yer verildi

“Yangın hadisesinin öncesine ait olarak aracın bakımlarının eksik veya yetersiz olduğu kanaati oluşmakla beraber aracın 29 yaşında ve ekonomik ömrünü fazlasıyla tamamlamış olması, muhtelif yüzeylerinde çürümelerin bulunması ve aracın yaşı itibarıyla motor bölgesindeki temel ekipmanlarda oluşan ısıl deformasyonların olması hususları dikkate alındığında, olay anı itibarıyla kaçınılmazlık faktörü yüksek ve önlenebilirlik katsayısı düşük olan yangın hadisesinin meydana gelmiş olduğu kanaatine varılmıştır.”

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!