Kurtulmuş: Bu coğrafyada dilleri, kültürleri, dinleri, gelenekleri bir olan insanların arasına fitne sokmaya çalıştılar

featured

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Batman ziyaretleri kapsamında kentteki yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi.

Kurtulmuş burada yaptığı açıklamda seçim barajına değinerek, “temsilde adaletin daha iyi sağlanabilmesi bu baraj meselesiyle mümkün olacaktır. Barajın aşağı çekilmesi olumlu bir yaklaşımdır. Ayrıca partilerin bundan sonraki süreçte daha adil bir yarışa girmelerinin imkânını sağlayacaktır. Ayrıca yine ittifakların yönü açıktır, isteyen partiler birbirleriyle ittifak kurabilirler ve seçime öyle girebilirler” dedi.

Kurtulmuş, bölgeye ilişkin, “Bütün bu coğrafyada neredeyse dilleri, kültürleri, dinleri, gelenekleri bir olan insanların arasına fitne sokmaya çalıştılar. Türk’ü Kürt’ten, Kürt’ü Arap’tan, Arap’ı da Acem’den ayırt etmeye gayret ettiler. Bir asır evvel toprakları, sınırları cetvellerle çizilmiş olan bu coğrafyada insanların gönüllerini bölemediler ama şimdi bir asır sonra gönüllerini bölmeye gayret ettiler” diyen Kurtulmuş, aynı oyunların bu bölgede de oynanmaya çalışıldığını kaydetti.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!