Masa başı gençlik

featured

Elimizi bir çift zar alıp oyun oynarmışçasına oturduğumuz masanın üzerine atalım. Ve kaçınılmaz bir şekilde iyi bir sayının geleceğini umalım. Gelecek olan sayının bizi tatmin etmesi çok güzel olurdu değil mi? Sanırım öyle.

Bu söylediğim şeyi yalnızca kötü bir alışkanlık olarak değerlendirmeyelim bence. Sonuçta birçoğumuzun gençliğinin göz ardı edilmeyecek bir kısmı masa üzerinde geçmiyor mu. Bu ders çalışmak için vakit harcadığımız masa, arkadaşlarımızla eğlenmek için okey oynadığımız bir masa veya sevdiğimiz kişilerle vakit geçirdiğimiz bir kafe masası da olabilir. Sonuçta her birinden ortaya attığımız bir şey oluyor.
Bazı durumlarda geleceğimiz için inandığımız bir emek bazı durumlarda can sıkıntımızı belki de masanın üzerine bırakıp olur ya eğlenceyi vakit geçirmeyi kazanmak için ortaya attığımız zaman bazı durumlarda ise cebimizdeki parayı harcamak için sergilediğimiz efor olur. Her birinde de sanırsınız bir şans oyunu oynarmışçasına ortaya attığımız bir şey ve kazanmayı umduğumuz başka bir şey var. Dedim ya can sıkıntısını ortaya atıp biraz eğlenmeyi düşünmek ya da bilgi öğrenmek için emek harcayıp hayalini kurduğunuz bir yaşam standart sürdürmek. Bunların hepsi bir etkileşimi barındırmıyor mu. Böyle bir etkileşimde bulunurken bazılarımız yapacakları bir şey olmadığını düşünür.

Masa başı gençlik
Zaman harcamak ve vakit öldürmek bir daha kazanamayacağımız vakti bazılarınız ise bu masaların üzerinde oturmak için vakit yaratmaya çalışır belki verimlilik belki de umdukları şey için mesela hayalleri. Bazılarımız dostlarımızla bazılarımız yalnız. Bizden büyüklere sorarsa yani üst nesle hayatımızı ziyan ettiğimizi söyler sonuçta hayatlarını göz ardı edilmeyecek bir kısmını çalışmaya ve onları öğretilen ömürlerini tamamlama eğilimi ile bağdaştırırlar.
Değişen yaşam standartlarını ne kadar göz önünde bulundurdukları meçhul. Ağızlarına çıkacak çoğu kelime bizler sizin zamanınızda şunları yapıyorduk böyle yaşıyorduk diye. Ama birilerimizin o dönemde ve zamanda olmadığımızı kendilerini açıklamaları gerek. Anlamak isterler mi bilmeden. Günlük hayatımızda artık duymaktan bunaldığımız şeylere değinmek yanlış olur. Sonuçta hepimiz böyle tartışmalardan haklı ya da haksız ayrılmışızdır.

Bazı konularda onları yadırgamıyorum ama sonuçta hayatımızın her yerinde yeni bir bilgili yeni bir dili yeni bir imkânı kendi yaşantımıza katmamız elbette göz kamaştırıcı olurdu. Ama bu hayatta her şeyin her zaman ilerlediğini zannetmiyorum.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!