Meclis Lokantası’nda 18 liraya kebap randevuları tıkıyor

featured

Yüksek enflasyon, hayat pahalılığı ve her gün gelen zamlar sonrası sıradan vatandaş için dışarıda yemek yiyebilmek adeta lükse dönüşmüş durumda. Ancak bu konuda “şanslı” olanlar da var.

Türkiye’de en fazla maaş alan meslek grubu olan milletvekilleri ve yine kamuda en yüksek maaşla çalışan grupta olan sekreter ve danışmanlarının yemek yiyebildiği Meclis lokanta, restoran, kafe ve dinlenme tesislerinde talep patlaması yaşanıyor.

Adana Kebap’ın 18, kuzu şişin 22, ciğer şiş ızgaranın 23 lira olduğu tesislerden milletvekilleri, meclis çalışanları ve yakınları yararlanıyor. Talep fazla olunca bir hafta sonraya randevu veriliyor.

Meclis Lokantası’nda 18 liraya kebap randevuları tıkıyor

‘EVDE YEMEKTEN DAHA UCUZA GELİYOR’ DİYEREK AKIN EDİYORLAR…

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, yemeklerin dışarıya göre oldukça uygun fiyatlı olmasından dolayı milletvekilleri yakınları ve personel artık öğünlerinin çoğunu ‘evde yemekten daha ucuz oluyor’ diyerek Meclis lokantada yemeyi tercih ediyor.

BİR HAFTA ÖNCEDEN RANDEVU ALMAK GEREKİYOR

TBMM’nin ana binasında ve milletvekili odalarının bulunduğu binada 2’şer restoran bulunuyor. Bahçedeki iki restoran ve kafenin yanında Eğitim ve Sosyal Tesis olan Ala Restoran’da da 2 lokanta var. Yaz döneminde ana binanın bahçesindeki restoran kapanınca Ala Restoran’a talep arttı. Ve bir hafta önceden rezervasyon yapılmadığı takdirde yemek yiyebilmek adeta imkansız hale geldi.

ESKİ VEKİL ÇOCUĞU YAKINDI

Eski Iğdır Milletvekili Yücel Artantaş’ın oğlu olan Özgür Artantaş, Ala Restoran’ın Google hesabına yaptığı yorumda, “Artık açık bulursak şanslıyız. Rezervasyon imkansız oldu. Rezervasyon için ileri tarihli yer almıyorlar. Yer ayırma yapabilir iseniz bu artık mucize. Bir bakıyorsunuz yer rezervasyonunuz da yok imiş. Yemekler vasat oldu. Eski tadı tuzu kalmadı. Bu duruma el atılması şart” diye yazdı.

Yorumlar kapalı.



Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!