Muğlaspor’un yeni başkanı Batmanlı Menaf Kıyanç oldu

featured

Muğla’nın Bölgesel Amatör Lig temsilcilerinden Muğlaspor, olağanüstü kongresini Menteşe Belediyesi Konakaltı Kültür Merkezi Nail Çakırhan Salonunda gerçekleştirildi.

Muğlaspor’un gerçekleştirdiği kongrede tek liste ile girilen seçimde İş İnsanı Menaf Kıyanç Muğlaspor’un yeni başkanı seçildi.

Kongrede konuşma yapan Kıyanç, şunları söyledi:

“Hepimizin bildiği gibi 1967 yılında kurulmuş kulübümüz bölgesel amatör ligde mücadele etmektedir. Fakat bu durum tıpkı sizler gibi, Muğla’ya Muğlaspor’a gönül vermiş bir futbolsever olarak beni de çok üzmektedir. Muğla’nın, Muğla halkının takımı olan Muğlaspor’un hakettiği yerin burası olmadığını düşünüyorum. Muğlaspor; tarihinde 1981 yılında Türkiye Amatör Futbol 2 . si olmuş ödüllendirilerek 2.Lige alınmıştır.1994-95 sezonunda 3.lige düşsede mücadeleye devam etmiş ve 2001-2002 sezonunda 2.lig B kategorisine yükselmiştir.Şuandada BAL liginde mücadele eden Muğlaspor’un birlikte çalışarak çok daha iyi yerlere geleceğinden eminim . Bu yolda Muğlaspor adına şahsım ve ekibim adına elimizden gelen ne varsa fazlasıyla yapmaya hazır olduğumuzu hepinizin bilmesini isterim.”

Altyapı çalışmalarına önem vereceğiz

Başarının iyi bir sistem ve güzel bir planlama ile mümkün olabileceğini söyleyen Kıyanç, “Önceliğimiz Muglaspor’u hem sportif hemde ekonomik anlamda başarıya ulaştıracak iyi bir planlama ile kulübümüzün uzun yıllar faydalanacağı bir sistem anlayışı getirmektir. Başarıyı yakalamak elbette kolay değil fakat inanmak başarmanın yarısıdır. Biz ekip olarak buna canı gönülden inanmış durumdayız. Tıpkı bizler gibi Muğlaspor’a gönül veren, güzel yerlere gelmesini isteyen herkes ile birlikte çalışmaya destek almaya da hazırız. Çünkü Muğlaspor hepimizin. Birlikte hareket edersek çok daha güçlü oluruz. Vakit birleşme vakti, vakit birlikte hareket etme vaktidir. Planlarımız arasında en önemli adımlar kulübümüzün ekonomik yapısını güçlendirmek, dört koldan sponsor anlaşmaları yaparak gelir elde etmek, kulübümüze fayda sağlayacak verimli ve isabetli transferler yapmak için titizlikle çalışmak ve profesyonel analizler ile en fazla katkı sağlayacak oyuncuları bulmak olacaktır. Ayrıca en önemli husus altyapı çalışmalarına öncelik vererek geleceğimizin futbolcularını kendi kulübümüz çatısı altında yetiştirmek olacaktır. Kısa orta ve uzun vadeli tüm planlarımız hazırdır. Bizler de hazırız. Muğlaspor’a gönül veren tüm arkadaşlarımıza diyorum ki; daha önce başardık şimdi daha da iyisini başaracağız.” dedi.

 

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!