Batman belediyesinden bir ilk daha: Çölyak hastalarına glütensiz gıda ürünleri tedarik ediliyor

featured

Batman Belediyesi, Aşevi, Evde Bakım ve Hoş Geldin Bebek gibi projelerinin ardından çölyak teşhisi konulan ve sayıları her geçen gün artan 130 kayıtlı ‘Çölyak Hastasına’ destek sağlamak amacıyla bir çalışmayı daha hayata geçirdi.

Çölyak hastalarınca tüketilen gıda ürünlerini temin etmek, hastalıkla ilgili toplumsal bilinç ve farkındalığı oluşturulmak amacıyla Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp ve Eşi Dr. Ayten Canalp’in himayelerinde hayata geçirilen “Çölyak Hastalarına Destek Projesi” kapsamında Batman’da ikamet eden 130 kayıtlı Çölyak hastasına ‘Glütensiz Besin’ kolisi dağıtımına başlandı.

Batman Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ve Batman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığı koordinesinde; Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batman Çölyak’la Yaşam Derneği’nin iş birliği ile çölyak hastalarının normal yaşamına devam edebilmeleri için glütensiz besin desteği verilmesi için çalışma yürütülecek.

Güneykent Aile Destek Merkezi bahçesinde düzenlenen programa; Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in eşi Dr. Ayten Canalp, Vali Yardımcısı Murtaza Ersöz, kamu kurum ve kuruluş müdürlerinin yanı sıra Batman’da bulunan Çölyak hastaları ve aileleri katıldı.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!