Öldürülmemek için evin önüne barikat kurdu

featured

Şiddet gördüğü şahıs tarafından öldürülmemek için Dilek Acu isimli kadın evin önüne barikat kurdu, gözyaşları içerisinde yardım çağrısında bulunarak, “Bu son röportajım olmasın” ifadesini kullandı.

İstanbul Eyüpsultan’da birlikte yaşadığı Ahmet Çelik’ten şiddet gören Dilek Acu isimli kadın, kendini korumak için evinin önüne barikat kurdu. Ahmet Çelik, iddiaya göre Dilek Acu’na bıçakla saldırdı, evinin kamera sistemlerini parçaladı. Gözyaşları içerisinde yardım çağrısında bulunan Acu, “Bu son röportajım olmasın” dedi.

Eyüpsultan’da yaşayan Dilek Acu (41), 2009 yılında tanıştığı Ahmet Çelik ile dini nikah ile birlikte yaşamaya başladı. Çiftin bu birlikteliğinden 2010 yılında çocukları dünyaya geldi. İddiaya göre Çelik, eşine hamileyken şiddet uygulamaya başladı.

Defalarca şikayetçi olan Acu, tehditlerine dayanamayıp doğum yaptıktan sonra Çelik’ten ayrıldı. Bu süre zarfında Acu, Çelik’ten tekrar şikayetçi oldu. DHA’nın haberine göre, yaklaşık 10 yıl sonra 2020 yılında işsiz kalan Acu, Çelik’in ailesinin yaşadığı evin karşısında Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait bir arazide, tek katlı bir ev yaparak kızıyla birlikte yaşamaya başladı.

BARİKAT KURDU 

Çelik kendisiyle tekrar evlenmek istedi. Çift tekrar birlikte yaşamaya başladı. İddiaya göre Çelik, yeniden eşi ve kızına şiddet uygulamaya başladı. Kızını can güvenliği için çocuk esirgeme yurduna veren anne Acu, kendisi için de uzaklaştırma kararı talep etti.

Yıllardır esir hayatı yaşadığını ifade eden Acu’nun evine taktırdığı kamera sistemi de Çelik tarafından parçalandı. Acu’nun anlatımına göre, son olarak Çelik geçen hafta kendisini darp ederek bıçakla kolunu çizdi. 9 Haziran’da uzaklaştırma kararı iptal edilen Acu, kendisini korumak için demir kapı yaptırdı, evinin önüne barikat kurdu.

Acu, yıllardır yaşadığı kabus dolu günleri anlatarak, Çelik’in ceza almasını talep etti. (Kronos)

 Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!