Önce deprem sonra hırsızlar vurdu

featured

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli büyük depremde ağır hasar alan Yeni Mahalle Komando Caddesi üzerindeki binaya bu kez de hırsızlar danadandı. Hırsızlar canlarını hiçe sayarak hasarlı kolonları balyozlarla kırarak içindeki demirleri çalıyorlar.
HASARLI BİNA BÜYÜK TEHLİKE SAÇIYOR
Yaklaşık 6 ay önce yaşanan Kahramanmaraş merkezli büyük depremde ağır hasar alan Batman’daki binalar arasında yer alan Yeni Mahalle Komando caddesinde bulunan 6 kat ve 18 daireden oluşan binaya şimdi de hırsızlar dadandı. Bina sakinlerinin uzun süre ev eşyalarını dahi almalarına izin verilmeyen binaya hırsızlar balyozlarla girip çıkıyor. Hırsız ve madde bağımlılarının meskeni haline gelen binada neredeyse değerli her şeyi çalan hırsızlar son olarak balyozlarla hasarlı kolonları kırarak içindeki demirleri de çalmaya başladı. Her an yıkılma tehlikesi bulunan binaya canlarını hiçe sayarak giren hırsızlar binayı adeta enkaz haline getirdi. Binanın her an yıkılma tehlikesi bulunduğunu belirten çevre sakinleri ve esnaflar, eşyalarının dahi alınmasına izin verilmeyen binaya hırsızlar ve madde bağımlılarının ellerini kollarını sallayarak girip çıktığını ifade ettiler. Bina eski kiracılarından konfeksiyon işletmecisi Ali Çelik, binanın büyük tehlike arz ettiğini belirterek, ” Kiracı olduğum binada yaşanan ağır hasar sonucu aylarca mallarımı çıkarmama izin verilmezken şu sıralar hırsızlar ve madde bağımlıları binada cirit atıyor. Geride bıraktığımız ve dükkan içerisinde şahsımıza ait çok sayıdaki malzeme ve demirbaşlar çalındı. Hırsızlar boşalttığım işyerimin duvarlarını dahi kırarak üst katlara çıkarak boş dairelerdeki pencere, korkuluk, kablo ve tüm tesisatları sökerek çaldılar” diye konuştu.
‘BİNA DERHAL YIKILMALI’
Depremde ağır hasar alan bina ile ilgili sık sık şikayetlerin geldiğini belirten Yeni Mahalle Muhtarı Ali Fırat, özellikle hırsızların binadaki kolonları kırmasının ardından binanın çökme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu ifade etti. Binanın bir an önce yıkılması gerektiğini belirten Fırat şunları söyledi : ” Yaşanan depremde ağır hasar alan mahallemizdeki 18 dairelik bina büyük tehlike saçıyor. Özellikle hırsızlar hasarlı kolonları balyozlarla kırarak içindeki demirleri çıkartıyorlar. Zaten hasarlı olan bina her an yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya. Bu binanın herhangi bir can kaybına neden olmaması için bir an önce yıkılması gerekmekte. Durumu defalarca ilgili mercilere aktarmamıza rağmen bir gelişme yaşanmadı. Binada olası bir çökmede can kaybının yaşanmasından endişe ediyoruz.”Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!