Petrolspor’a adanmış bir taraftar grubu: Yarasalar

featured

Öncülüğünü kurucu lider olarak halen Çağdaş Ozan Büyükkaya’nın yaptığı Yarasalar taraftar grubunu sizler için ziyaret ettik. Batman Petrolspor denince akla gelen YARASALAR’ı sizler için Çağdaş Ozan Büyükkaya ile konuştuk.

Petrolspor'a adanmış bir taraftar grubu: Yarasalar

Yarasalar taraftar gurubu hakkında bilgi verebilir misiniz?

YARASALAR taraftar grubu Batman Petrolspor’a kendisini adamış ve Batman Petrolspor menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak, bireysel rant ve çıkar ilişkilerini karşı durarak toplumun dinamiğini tribünlere yansıtırken, eğitimli bir tribün topluluğunu örgütlemeye ve geliştirmeye çalışan bir taraftar grubudur.

Petrolspor'a adanmış bir taraftar grubu: Yarasalar
Çağdaş Ozan Büyükkaya

Taraftar grubumuz 1980’lerden başlayan ve 2000’li yıllara kadar devam eden Petrolspor taraftar derneği geleneğini devam ettiren bayrağı büyüklerinden devralan ve yeni yüzyılın tribün gruplarının tüm dünyada ve ülkemizde hızla örgütlülüğünü sağladığı dönemlerde farklı isimlerle gruplaşmayı örgütlemiş ve 2006 yılında kurulmuştur.

Petrolspor'a adanmış bir taraftar grubu: Yarasalar

Yarasalar taraftar grubunun önündeki temel hedef ve amaçlar nelerdir? Ve kuruluşundan bu yana ne tür eylem ve etkinliklerde bulundu?

YARASALAR’ın en büyük hedefi tribünlerin eğitim seviyesini yükselterek, rant ilişkisine bulaşmasan Petrolspor menfaatlerini en üst seviyede tutmaktır.
Tüm sosyal duyarlılık gerektiren konularda YARASALAR bir boyutunda vardır. Buna sosyal olaylara karşı yapılan açıklamalar, pankartlarla kendini ifade ederek ses çıkarma, ihtiyaç sahiplerine yardım, okullara yardım vb. bir çok sosyal sorumluluğun tam kalbindedir YARASALAR.

Petrolspor'a adanmış bir taraftar grubu: Yarasalar

Yarasalar taraftar gurubu için Petrolspor nasıl bir anlam ifade etmektedir?

Batman Petrolspor, YARASALAR’ın var olma sebebidir. Bizler varlığımızı Batman Petrolspor’a borçluyuz. Yaşamımızın her alanında Batman Petrolspor vardır. Bizim için anlamını “Musluktan akan su” olarak ifade edebiliriz. Eğer su akmayacaksa musluğun hiç bit kıymeti ve anlamı olmaz.

Petrolspor'a adanmış bir taraftar grubu: Yarasalar

Petrolspor takım oyunuları ve yönetimi ile Yarasalar taraftar gurubunun nasıl ilişki ve iletişimi vardır? Takımın karar alma aşamasında Yarasalar’ın etki gücü nedir?

Her dönem işin doğası gereği futbolcu ve yönetim ile iletişimlerimiz mevcuttur. Ancak bu kimi dönemlerde iyi kimi dönemlerde iyi olmayan boyutlardadır. Bu durumu belirleyen esasen yönetim anlayışıdır. Çünkü bu futbol düzenin de ranta bulaşmayan veya bu işi maddi gelir (profesyonel olarak) yapmayan tek olgu/oluşum taraftardır. Dolayısıyla bu yaklaşımı esas belirleyen yönetimin yaklaşımıdır. Bir önceki dönem ne kadar kötü ise TPAO’nun takımı almasıyla birlikte yönetimle olan iletişim kanalımız son zamanların en iyi dönemindedir.

Taraftarı ilgilendiren konularda, taraftarın dahil olduğu konularda karşılıklı istişare ile karar alma süreçlerinin ortağıyız. Kararların bir parçasıyız. Bu iletişimi gözeten ve bu konuda fikirlere saygı duyarak dinleyebilen yönetim anlayışı şu an mevcut. Umarız böyle devam eder.

Petrolspor'a adanmış bir taraftar grubu: Yarasalar

Petrolspor taraftarlarına neler söylemek istersiniz?

Bizim şehrimize ait olmayan, bizim kültürümüzle hiç bir bağı olmayan, gücünü ve varlığını geleneğimizden almayan sevdalar ancak basının yönlendirmesidir. Tüm şehrimiz takımına sahip çıkmalı. Sahip çıkmalı ki bu şehrin geleceğine umut olsun, sahip çıkmalı ki başarırken bu şehrin esnafından tüccarına kadar herkes yarar görmeli. Bunu da ancak birliktelik ike başarabiliriz. Şehrimizin en büyük değeri olan Petrolspor’a herkes olduğu alanda en yüksek seviyede katkı sunmalı. Bunu şehrin geleceğine bir borç bir ödev olarak görmeli.

İşte Yarasalar Taraftar Grubu’nun Ekobatman dergisinde yer alan haberi:

Petrolspor'a adanmış bir taraftar grubu: Yarasalar

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!