Ressam Ekinci’den duyarlılık çağrısı

featured

Yaptığı farklı resim çalışmaları ile adından söz ettiren Batmanlı ressam Ruken Ekinci, sanat çalışmalarına destek için duyarlılık çağrısında bulundu.

Maddi imkansızlıklar nedeniyle geri dönüşüm malzemeleri, kahve telvesi ve sigara külü gibi malzemeleri kullanarak yaptığı tablolarla resimler yapan Batmanlı sanatçı Ruken Ekinci, 23 Haziran-9 Temmuz tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek etkinliğe davet edildi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinden katılacak tek sanatçı olan Ekinci, bir çok ülke ve yurt içinden yaklaşık 40 sanatçının katılacağı “Şahmaran Kültür Sanat Etkinliği”nde Batman’ın tanıtımını yapacak.

DUYARLILIK BEKLİYOR

Aynı zamanda resmi bir kurumda da çalışan Ekinci, maddi anlamda destek beklediğini belirterek, “Çok zor şartlarda ve maddi imkansızlıklarla sanat yapmaya çalışıyorum. Rusya, Avustralya, Kıbrıs, Özbekistan ve bir çok ülkeden sanatçıların katıldığı etkinlikte Batman’ın tanıtımını yapacağım. Bu anlamda il yöneticileri başta olmak üzere, kurumlardan ve iş adamlarından destek bekliyorum” dedi. Öte yandan etkinlikte ayrıca seçici kurul tarafından en iyi eserler de seçilecek.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!