Rojvelat Kızmaz’dan 4 gündür haber alınamıyor

featured

Petrol Mahallesi’nde 3 gün önce kaybolan Rojvelat Kızmaz’ın ağabeyi Mehmet Kızmaz, kardeşinin elbisesini Hasankeyf baraj gölünde bulduklarını ancak arama çalışmalarının yapılmadığını söyledi.

 

Batman’ın  Petrol Mahallesi’nde kaybolan Rojvelat Kızmaz’dan (26) 9 Şubat’tan bu yana haber alınamıyor. Aynı gün Batman İl Emniyet Müdürlüğü’ne kayıp ilanında bulunan Kızmaz ailesi başvurularına rağmen emniyetten kendilerine herhangi bir dönüşün sağlanamadığı belirtti.

Ailenin uğraşları sonucu Rojvelat Kızmaz’ın eşyaları Hasankeyf baraj gölünde bulundu.

Rojvelat Kızmaz'dan 4 gündür haber alınamıyor

Kızmaz’ın ağabeyi Mehmet Kızmaz, “Kardeşimin kaybolduğu 9 Şubat günü karakola, il emniyete bildirmemize rağmen bugüne kadar emniyetten tek bir arama dahi aileme gelmiş değil. Batman’ın her sokağını karış karış 3 gün boyunca kendimiz aradık. Kardeşimin Hasankeyf’e gitmiş olabileceğini, kaybolduğu gün emniyete bildirmemize rağmen, kardeşimin Hasankeyf’e gittiğini bugün kendimiz tespit ettik. Hasankeyf ilçe emniyet jandarmaya da bildirmesi gerekirken bugün onlara da kendimiz bildirdik. Ardından Hasankeyf’i, Dicle kenarını kendimiz aradık. Kardeşimin elbisesini su kenarında biz kendimiz bulduk. Arama teknesinin suda arama başlatılması yönünde talebimize de ‘kaptan ilçe dışında’ denildi. Şimdi kardeşimin kıyafetlerini bulduktan sonra arama teknesi nasıl da bir anda çalıştırıldı” dedi.

 

Kızmaz, ısrarlarına rağmen barajda arama çalışmalarının sürdürülmediği bilgisini de verdi. Mehmet Kızmaz, devlet kurumlarının işlevsizliğine tepki gösterdi.

 

Gece saatlerinde dalgıçların gelmesi ile arama çalışmalarına başlandığı öğrenildi.

 Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!