Sason’da gençlik kampı

featured

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde daha önce, Hasankeyf kalesinde ilki yapılan Gençlik ve Doğa kampının ikincisi, Sason’un Kınalı köyündeki mesire alanında yapıldı.

Sason Kaymakamı Murat Mete’nin destekleriyle yapılan gençlik kampında 26 çadır kuruldu. Kamptaki gençleri yerinde ziyaret eden Kaymakam Mete, bu tür doğa ve gençlik kamplarını yaygınlaştıracaklarını söyledi. Kaymakam Mete; “Sason ilçemizin her bölgesi birbirinden güzel. Bölgemizde akarsu, doğal güzellikler, dağlarımız, sayısız kamp ve doğa etkinliği yapılabilecek yerlerimiz var. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün destekleriyle yaptığımız ilk Gençlik ve Doğa kampı gençlerimizden ve doğasever vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü. Kampta doğaseverlerimizle sohbet etme ve yeni fikirleri hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Bu tür etkinliklerin ilçemizde yapılıyor oluşu çok güzel bir olay. Sason`umuzun kamp etkinliklerinin yapılabileceği birçok güzel noktasının var olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu tür etkinliklere her zaman destek olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Sason'da gençlik kampı“YENİ KAMP PROJELERİMİZ VAR”

Sason’da ilk ‘Doğa ve Gençlik’ kampını hayata geçirdikleri için mutlu olduklarını belirten Sason Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Eşref Çelik, devamının geleceğini söyledi. İlçe Müdürü Çelik; “Sason her yönüyle muhteşem bir doğaya ve güzelliklere sahip. Sayın Kaymakamımız Murat Mete’nin, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Mehmet Şafi Özperk’in, Gençlik Hizmetleri Müdürümüz Sayın İbrahim Rüzgâr’ın ve dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Emrullah Girgin’in destekleriyle yeni etkinlikler için çalışmalara başladık. Amacımız turizmin yeni gözdesi olan doğa kampçılığını ilçemizde yaygınlaştırmak, yerli ve yabancı kamp severleri ilçemize çekmektir. Kamp için ilçe olarak bütün alt yapı imkânlarına sahibiz. İlk doğa ve gençlik kampımız başarılı geçti. Şimdiden talepler gelmeye başladı.” diye konuştu.  Öte yandan Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr ise yeni dönemde Batman merkezde, ilçe ve uygun beldelerde kamp programlarını hayata geçireceklerini belirterek kamp severlere müjdeyi verdi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!