Şerzan Kurt’un babası Ömer Kurt DEM Parti’den aday adayı oldu

featured

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için aday adaylığı başvurularının sürdüğü DEM Parti’de Muğla’da 13 yıl önce polis kurşunuyla yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Şerzan Kurt’un babası Ömer Kurt Batman Belediye Eş Başkanlığı için başvuru yaptı.

DEM Parti Batman İl Eş Başkanlığına başvurusunu yapan Ömer Kurt, “Özgürlük, eşitlik sevdalısı, her türlü sömürüye karşı, fedakar, çok okuyan, okuduklarını pratikleştiren ,hayatı yaşayarak öğrenmiş.
Eğilmemiş, el etek öpmemiş, aç yatmış baş eğmemiş Dostu ve yoldaşı için can vermeyi de, son lokmasını paylaşmayı da, sadakati de vefayı da bilmiş. İşkence görmüş, bedeninden başka mücadele imkanı kalmayınca bedenini ateşe vererek zorbalık ve ihanete karşı kararlılığını göstermiş. İhaneti yaşamış fakat mücadeleyi terk etmemiş. Her zaman kendini mücadeleye hazır 18 yaşında delikanlı görmüş. Özelliklerinin bir kısmını saydığım 78 kuşağının ruhu içinden gelerek, yaşamımın büyük bir kısmını Batman’da geçiren gençliğimin ilk yıllarından beri Özgürlük, demokrasi ve halklarının eşitliği mücadelesi içindeyim. İdeallerimizin gerçekleşmesinin yolu halk örgütlülüğünden geçtiği bilincinde olarak toplumunun alan ihtiyaçlarına göre sivil toplum ve emek hareketinin örgütlülüğü, kurumlaşması, eğitilmesi ve yönetimlerinin çeşitli kademelerinde görev ve sorumluluklarda bulundum. Emeklilikten sonra ideallerim uğruna mücadeleye devam…Emekli öğretmenim. Öğretmen okulu dışında, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi iktisat fakültesi ve Adalet yüksek okulu mezunuyum. 28 Mart Mahalli 2024 seçimlerde Batman Halkının denetimi, sorumluluğu ve inisiyatifinde ;cinsiyet eşitliği, ekolojik, demokratik, katılımcı, özgürlükçü Kaynaklarının eşit paylaşımı bakış ve anlayışıyla gasp edilen halk iradesini geri almak üzere Belediye Eş başkanlığı aday adaylığına başvurumu yaptım. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!