Soylu ve Nebati’nin taklidini yapan gazeteci, cezaevine girecek

featured

Gazeteci Kadir Koç, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile eski Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’ye hakaret ettiği suçlamasıyla cezaevine girecek. Adliye önünde açıklama yapan Kadir Koç, “Pişman değilim. Çünkü suç işlemedim. Asıl esareti dışarıda olan gazeteci arkadaşlar yaşıyor. Ben içeriye giriyorum artık esaretten kurtuluyorum” dedi.

Silivri’de gazetecilik yapan Kadir Koç, eski bakanlar Süleyman Soylu, Nurettin Nebati ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında verilen 1 yıl 11 ay, 11 ay 20 gün ve 8 aylık üç dosyanın birleştirilmesi sonucu cezaevine gireceğini duyurdu.

Serbestiyet’ten Kaan Göktaş’ın haberine göre normalde ayrı ayrı işleme konulduklarında denetimli serbestlik sınırında olan 3 dosyanın birleştirilmesi sonucu en az 2 yıl kapalı cezaevinde kalacağını duyuran Koç, perşembe günü cezaevine teslim olacak.

Koç, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Silivri’ye yaptığı bir ziyareti kastederek “Suçlu er geç suç mahaline döner” demişti.

Eski Ekonomi Bakanı Nurettin Nebati hakkında ise YouTube’da yayımladığı bir taklit suç unsuru sayılan Koç, sosyal medya hesabından “Yurt dışına çıkmayı düşündüm ama arkamdan kaçtı demesinler diye aslanlar gibi yatacağım” diyerek konuyu duyurdu.

Kadir Koç, Silivri Adliyesi önünden açıklama yaptı:

5 dosyamın birleştirilmesi sonucunda birazdan merkez cezaevine gitmek üzere Silivri Adliye’sine geldim. Pişman değilim, çünkü suç işlemediğimden eminim. Baskı ve zulüm son bulana kadar bu mücadeleye devam edeceğim. İçeride de aynı şekilde devam edecek. Pişman değilim. Çünkü suç işlemedim. Asıl esareti dışarıda olan gazeteci arkadaşlar yaşıyor. Ben içeriye giriyorum artık esaretten kurtuluyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!