Yeşil Sol Parti, aralarında husumet bulunan Akın ve Ablay ailelerini barıştırdı

featured

Yeşiller ve Sol Gelecekler Partisi(Yeşil Sol Parti), Beyoğlu ilçesine bağlı Hacıahmet mahallesinde aralarında yıllardır husumet bulunan Akın ve Ablay ailelerini barıştırmak için bir araya geldi.

Batman Gerçüş Gökçepınar ve Ulaş Köy Derneği’nde düzenlenen barıştırma programına Yeşil Sol Parti Batman Milletvekili Zeynep Oduncu ile Yeşil Sol Parti ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) il ve ilçe yöneticileri katıldı.
Yeşil Sol Parti, aralarında husumet bulunan Akın ve Ablay ailelerini barıştırdı
‘BİRBİRİMİZİN ELİNİ TUTALIM’

Buluşmada konuşan milletvekili Oduncu, toplumsal barışa dikkati çekti. Oduncu, “Bu iktidar sürekli Kürtler üzerinden bir savaş yaratarak bizleri kendi içimizde bitirmeye çalışıyor. Bu konuda dikkatli olmamız gerekir. Bu parti yıllardır barış için mücadele ediyor. Biz bugün bu barış için buradayız. İstiyoruz ki birbirimizin elini tutalım, birbirimizi büyütelim. Gençlerimizin elini tutalım biz tutmasak bu zulüm büyüyecektir” ifadelerini kullandı.

Oduncu’nun konuşmasının ardından aileler karşılıklı tokalaşarak aralarındaki husumeti sona erdirdi. Buluşma yemek dağıtımının ardından son buldu.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!