YKS’ye bir hafta kala öğrenciler çalışma alanı sıkıntısı yaşıyor

featured

Batman’da öğrenciler YKS sınavına günler kala kütüphanede çalışma sorunu yaşıyor.

17-18 Haziran 2023 tarihlerinde yapılması planlanan YKS sınavı için geri sayım başlarken, Batman’daki öğrenciler çalışma alanı konusunda sorun yaşıyor.

Batman merkezde bulunan  Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesinde öğrenciler belli saat aralıklarında çalışma alanı bulamamaktan kaynaklı sorun yaşadığını belirtti.

Kütüphaneye çalışmak için giden ancak saat sorunundan dolayı yer sıkıntısı yaşayan öğrencilerden Semih Sevinç, “3. katta yetişkin bilgisayar odası var ve hemen onun yanında çalışma salonu var. Yetişkin bilgisayar odası saat 16:30 da kapatılıyor onda bir sorun yok. Ama hemen yanındaki çalışma odası kapatılınca alt katlardaki çalışma alanlarında  yoğunluk oluşuyor, yer bulmakta zorlanıyor arkadaşlar. Bende bunu yaşadım. Stresli bir hafta YKS yaklaşıyor bu 1 hafta içinde olsa orayı akşam saat 10’a kadar da açık tutabilirler. Kütüphane genel olarak saat 22.00’yee kadar açık ama 3. Kat 16.30’da kapanıyor.” şeklinde görüşlerini ifade ederek yetkililerden konuya ilşikin duyarlılık taleplerini dile getirdi.

 

 Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!