Batman’da Semra Güzel ve DBP’ye baskın tepkisi

featured

HDP ve DBP İl örgütleri tarafından DBP Batman İl binası önünde DBP’ye yapılan operasyon ve HDP’li Semra Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılmasına yapılan açıklama ile tepki gösterildi.

DBP il binası önünde yapılan açıklamaya HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, HDP Diyarbakır Milletvekilli Remziye Tosun, Barış Anneleri Meclisi, TJA, görevden alınarak yerlerine kayyım atanan Batman Belediyesi Eşbaşkanları, DBP ve HDP İl Örgütleri yöneticileri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

Batman'da Semra Güzel ve DBP'ye baskın tepkisi

DBP Parti Meclisi Üyesi Nurten Üzümcü, başlatılan siyasi linç kampanyasıyla hedef haline getirilerek hukuksuz bir şekilde tutuklanan Güzel’in vekilliğinin aynı hukuksuzlukla düşürülmesinin AKP’nin siyasi tarihine geçen yeni bir kara leke olduğunu söyledi. Güzel’e dönük hukuksuzluğu demokratik siyasete karşı sürdürülen bir darbe olduğunu kaydeden Üzümcü, “İktidarın darbeciliği, hukuksuzluğu, kumpasçılığı tartışılmayacak kadar açıktır. Bütün kumpaslara, darbelere ve saldırılara karşı kaybeden iktidar olacaktır. Halkımız da partimiz de asla geri adım atmayacak, 12 Eylül darbesine karşı direndiği gibi direnmeye ve kazanmaya devam edecektir. Semra Güzel halkımızın iradesidir ve vekilimiz olarak kalmaya devam edecektir” dedi.

Yapılan açıklamada devamla, “Bu sabah saatlerinde de bileşen partimiz olan Demokratik Bölgeler Partisi’nin Genel Merkezi ve il örgütleri siyasi soykırım operasyonları kapsamında basılmış ve DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır ile çok sayıda yönetici gözaltına alınmıştır. Bileşen partimiz ve Kürt halkının siyasi iradesi olan DBP’ye yönelik gerçekleştirilen bu siyasi soykırım operasyonları, AKP-MHP iktidarının anti-demokratik, yargıyı araçsallaştıran ve siyasi mühendislik amacı taşıyan seçim operasyonudur. DBP’nin hedef alınmasıyla asıl amaçlanan şey, seçimlere giderken Kürt halkının iradesinin ve örgütlü gücünün teslim alınmasıdır. AKP-MHP iktidarı, seçim öncesi anti-demokratik yöntemlere tevessül ederek en dinamik ve güçlü rakibi olan Kürt halkının iradesini savaş kumpasları, yargı operasyonları ve siyasi darbelerle sindirmek istemektedir.
Bizler, DBP’ye yönelik siyasi soykırım operasyonlarını en güçlü şekilde kınıyoruz. Demokratik tepkimizi büyüterek bu siyasi soykırım operasyonlarını da boşa çıkaracağımızı bir kez daha yineliyoruz. Demokratik tepkilerimizle kazanan Türkiye halkları, kaybeden ise AKP-MHP iktidarı olacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!