Diyarbakır’dan Rize’ye giden kafileye öğrencilerin gözü önünde saldırı: Öğretmen ve tur rehberi yaralandı

featured

Diyarbakır’dan Rize’nin Ardeşen ilçesine gezmeye giden öğrencilerin yanında tur rehberi ve öğretmen saldırıya uğradı. Darp raporu alan öğretmen ve rehber şikayetçi oldu.

Ortaokul öğrencilerinden oluşan bir kafile tur amacıyla Diyarbakır’dan Rize’nin Ardeşen ilçesine gezmeye gitti. Ancak Akasya Zipline Salıncak tesisine eğlence için giden kafilenin tur rehberi, salıncak alanının sahiplerinin saldırısına uğradı.

10 kişilik grubun çocukların gözü önünde saldırdığı tur rehberinin burnu kırılırken, öğretmen ise çeşitli yerlerinden yaralandı.

DARP RAPORU ALINDI

Saldırı, gezi turların sürdüğü alanda devam ederken, tesadüfen bölgede bulunan jandarma ekipleri müdahale etti. Jandarmanın saldırganları güçlükle durdurmasının ardından Ardeşen İlçe Devlet Hastanesi’ne giden öğretmen ve tur rehberi darp raporu aldı.

ŞİKAYETÇİ OLUNDU

Rapor sonrası Ardeşen İlçe Jandarma Karakolu’na giden öğretmen ve tur rehberi “Darp, cebir, şiddet ve öldürmeye teşebbüs” suçlarından saldırganlar hakkında şikâyetçi oldu. Ardından tur kafilesi Diyarbakır’a dönmek için yola çıktı. Yol boyunca jandarma tur ekibini arayarak güvenlik noktasında bilgi aldı.

Konu hakkında Zipline’na bağlı Akasya Tesisleri telefonlara yanıt vermedi. (MA)

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!