İHD’den HDP Gençlik Meclisi üyeleri açıklaması

featured
İnsan Hakları Derneği (İHD) Batman Şubesi, HDP Gençlik Meclisi üyelerinin tehdit edildikleri şikayetleri üzerine Atatürk Parkı’nda basın açıklaması düzenledi.
Açıklamaya, HDP Batman Milletvekilli Necdet İpekyüz, Tevgera Jinên Azad (TJA) aktivistleri, Barış Anneleri Meclisi üyeleri, HDP yöneticileri ve HDP Gençlik Meclisi üyeleri katıldı.
Açıklamayı okuyan İHD üyesi Av. Mehmet Akif Akın, sadece 2022 yılının ilk 3 ayında kayıt dışı ifadeye zorlanma, baskı ve tehdit yöntemleriyle ajanlaştırılmaya çalıştırmayla ilgili derneklerine 6 başvurunun yapıldığını belirtti. Başvuruların HDP Gençlik Meclisi üyelerince yapıldığını ifade eden Akın, başvurulara ilişkin, “Şikâyetlere baktığımızda, kendisini polis olarak tanıtan kişiler, önce kişilerle ‘sohbet etmek, arkadaş olmak’ gibi ifadelerle bir araya gelmeye çalışıyor, ekonomik olarak zor durumda olduğunu bildikleri kişilere para teklif ediyor, bu sohbete katılan fakat isteklerini kabul etmeyen kişileri ailesiyle, işiyle, sağlık durumuyla, özel hayatıyla tehdit ediyor, bazen gözaltı ve tutuklamayla bazen de ölümle korkutuyor” dedi.
HDP Batman Milletvekilli Necdet İpekyüz ise burada yaptığı konuşmada, “Batman faili meçhul cinayetlerin en çok yaşandığı yer. Bizim her adımımız izleyen emniyet bu konuda işlem yapmıyorsa suçludur. Savcı yapmıyorsa suçludur. Uyuşturucu ve işsizliğin arttığı bir süreçte bu yönlü saldırıların amacı gençliği yıldırmaktır. Kimse Batman’da provokasyon yapmasın” dedi.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!