Kozluk Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanları simit yiyerek yemeği boykot etti

featured

Batman’ın Kozluk ilçesinde bulunan Kozluk Devlet Hastanesinde sağlık çalışanları, hastanede verilen yemeği boykot ederek simit ayran yedi.

Kozluk Devlet Hastanesi'nde sağlık çalışanları simit yiyerek yemeği boykot ettiSES Batman Şubesi Eş Başkanı Deniz Topkan gerçekleşen yemek boykotu eylemine ilişkin şu ifadelere yer verdi:

“Özelleştirilen yemekhaneler, pandeminin başından itibaren, enflasyonun da yükselmesiyle birlikte, sağlıklı beslenmeden uzak, düşük porsiyonlu ve kalitesiz hizmet ile hem sağlık emekçileri hem de halkımız mağdur edilmektedir. Hastane idarecilerine yaptığımız tüm uyarılara rağmen, her görüşmemizde düzelecek sözüne rağmen, sözlerini yerine getirmediğini görmekteyiz.

Bugün gelen önerilerle birlikte uyarı olarak Kozluk Devlet Hastanesinde çıkan yemeği boykot ederek tüm çalışanlar çıkan yemeği almayarak, simit-ayran yiyerek tepkimizi ortaya koyduk. Sendikamız öncülüğünde;  yapılan yemek boykotu uyarı niteliğinde olup, yapılan ihalelerin yakından takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Batman da ki hastaneler de emekçileri ve halkın hak ettiği değeri vermeyen ihalelerin ya iptal edilmesi ya da düzgün şartlarla güncellenmesi talebimizi bir kez daha ifade ederken Batman’daki sağlık yöneticilerini uyarıyor, insan onuruna yakışır bir hizmeti sağlık emekçilerinden ve halkımızdan esirgememeleri yönünden sorumlu olmaya davet ediyoruz. Bu uyarılarımız dikkate alınana kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.” ifadelerine yer verdi.”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!