Psikologdan 70 yaşındaki tutukluya ‘intihar edeceksin değil mi?’ sorusu

featured

Batman M Tipi Cezaevinde tek başına bir koğuşta tutulduğu belirtilen 70 yaşındaki Mehmet Emin Çam, muayene sırasında kendisine “İntihar edeceksin değil mi?” diyen psikoloğa tepki gösterince, bu kez “şaka yaptım” yanıtı aldı.

Siirt’te yargılandığı davadan hapis cezası çıkması üzerine tutuklanan 70 yaşındaki Mehmet Emin Çam, Batman M Tipi Kapalı Cezaevi’nde tek kişilik koğuşa konuldu. Çeşitli sağlık sorunları bulunan Çam’a muayene için yanına götürüldüğü psikolog tarafından ‘İntihar edeceksin değil mi?’ denildiği iddia edildi.
Çam’ın kızı Şimel Çam, beyninde ur bulunan, böbreğinde kist mevcut olan, safra kesesi ameliyatla alınan babasının ömür boyu kan sıvılaştırma ilacı kullanması gerekmesinin yanı sıra sürekli ağrı kesici aldığını dile getirdi. Çam, ne masa ne de bir sandalye bulunmayan koğuşta tek başına tutulan babasının yanına giden avukatına “tarafsız” olarak adlandırılan koğuşa geçmesi için her gün kendisine baskı uygulandığını aktardığını söyledi.
25 Mart’ta kendisi görüşüne gittiğinde de ayakta zor durup, konuşmakta bile zorluk çeken babasının cezaevindeki idarenin yaklaşımlarını anlattığını paylaşan Çam, “Tek başına olan babama ayakta sayım dayatıyorlar. ‘Sabah ve akşam sayımlarında terlik ve eşofman ile sayım veremezsin’ demişler” diye aktardı.
‘AMAÇ İNTİHARA SÜRÜKLEMEK’
Çam, rahatsızlıkları nedeniyle iki defa revire çıkarılan babasına yayına götürüldüğü psikolog tarafından “İntihar edeceksin değil mi?” denildiğini öne sürdü. Çam, sonrasında yaşananları ise şöyle aktardı: “Babam da bunun üzerine ‘siz bir doktor olarak bunu nasıl söylersiniz’ diye tepki göstermiş. Bunun üzerine psikolog da gülerek ‘şaka yaptım’ demiş. Bir psikolog nasıl böyle bir cümle kullanır. Burada amaç babamı intihara sürüklemek. Ağır hasta olan, yürümekte güçlük çeken birine bunu demek insanlık dışıdır.”
Çam, hasta ve yaşlı olmasından ötürü cezaevinde kalacak durumda olmadığını söylediği babasının cezaevinden cenazesinin çıkmaması için yetkililerden serbest bırakılmasını istedi. (MA)

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!