PWK’den Batman’da Kürt lider Molla Mustafa Barzani için konferans

featured

Kürdistan Yurtseverler Partisi (PWK), Batman’da, vefatının 45. yıldönümünde, Kürt lider Molla Mustafa Barzani’yi anmak amacıyla bir konferans düzenledi.

Konferans, Batman Barosu Av. Tahir Elçi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Konferansın moderatörlüğünü PWK Batman İl Başkanı Aziz Özdemir yaptı. Aziz Özdemir, konferansın amacı ve programı hakkında bilgilendirmelerde bulundu, konferans konuşmacılarını tanıttı.

Konferansın başlangıcında, Molla Mustafa Barzani’nin kısa yaşam öyküsünü içeren bir video sunuldu.

Ardından PWK Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Can Azbay (Cano Amedî), Kürt araştırmacı, yazar Seid Veroj ve Kürt siyasetçi Molla Arif Sümerkan, Molla Mustafa Barzani’nin yaşamı, mücadelesi ve ulusal demokratik mücadeledeki rolü ve önemine dair konuşmalar yaptı.

Molla Mustafa Barzani’yi anma amacıyla yapılan konferans kitlesel bir katılımla gerçekleşti.

PWK yönetici ve üyelerinin yanısıra PSK, HAK-PAR, PDK-BAKUR, Hereketa Azadî, PYK-S, PDK-S, Tevgera Avakirina Demokratî Kurdistanî-Sûrya, PDPK-S, ve HUDAPAR , Platforma Ciwanên Serbixwe,  Komeleya Ahmedê Xanî, Komeleya Nûbihar, Komeleya Şirnexîyan,  Komeleya Farqînê heyetleri, HAK-PAR Diyarbakır Belediye Başkan Adayı Mehmetşah Eren, Batman Bağımsız Belediye Başkan Adayı Muazzez Baktaş, HÜDAPAR Batman Belediye Başkan Adayı Serkan Ramanlı, çok sayıda Kürt siyasetçi ve aydını ile Batman halkı konferansa katıldılar.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!