Robotes, Batmanlılara robotik kodlama ile yazılım eğitimi veriyor

featured

Kısa bir süre önce Batman’da robotik kodlama ve yazılım alanında eğitim vermeye başlayan Robotes Robotik Kodlama ve Yazılım Kurs Merkezi, yazılım meraklılarının durağı haline geldi. Öğrenciler kursta aldıkları eğitimle yazılım alanında donanım sahibi oluyor.

 Robotik ve yazılım alanında temel düzeyden başlanarak ileri seviyeye kadar eğitim verildiğini belirten Elektrik Elektronik Mühendisi ve Robotik Kodlama Eğitmeni Mahsum Akdaş, “Robotes Robotik kodlama ve yazılım alanında, eğitim merkezimizde verdiğimiz kurslar ile kodlama etkinlikleri, çocukların mantık yürütme , problem çözme ve yaratıcılık gibi becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor böylece geleceğin bilim insanları, mühendisleri , yazılım geliştiricileri ve tüm meslek gruplarında çalışacak bireyleri için güçlü bir temel atılmasına aracı oluyoruz” şeklinde konuştu.

Robotes, Batmanlılara robotik kodlama ile yazılım eğitimi veriyor

ROBOTİK KODLAMA YENİ BİR İŞ KOLU HALİNE GELİYOR

Kurs sonrası, eğitimlerini tamamlayan öğrencilerin robotik kodlama alanında donanımsal olarak yeterli bilgi ve beceriye sahip olacağını ve yazılımsal olarak ileri bir düzeyde bulunacaklarını ifade eden Akdaş, “Kurs sonrası önemli bir seviyeye gelecek olan öğrencilerimizin hayal ettikleri bir proje varsa yapabilir veya Batman’ımıza yarayacak projelere imza atabileceklerdir” diyerek kodlama ve yazılım eğitiminin önemine işaret ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Yakın bir zamanda ve teknolojinin gelişmesini de göz önünde bulundurursak birkaç sene içerisinde tüm meslek alanlarının yazılıma ihtiyacı olacak. Bundan dolayı tüm batman halkına çağrımız öğrencilerimizi teknolojiyi doğru kullanmak adına robotik kodlama ve yazılım eğitimini herkesin almasını şiddetle tavsiye ederiz.  Robotik kodlama artık meraklılarına hitap etmekten ziyade yeni iş kolu haline gelmektedir. Bundan dolayı tüm halkımızı bekleriz.”

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!